MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Najlepsi uczniowie z gminy Dębno odebrali stypendia

Podczas uroczystej sesji Rady Gminy Dębno, która odbyła się w poniedziałek 31 sierpnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Woli Dębińskiej – Wójt Gminy Dębno wręczył stypendia najlepszym uczniom za rok szkolny 2019/2020.

W tym roku nagrodzonych zostało 36 najzdolniejszych uczniów naszej gminy. Otrzymali oni  stypendia za całoroczną pracę i uzyskane wyniki.

Nagrody zostały przyznane podobnie jak w latach poprzedzających w czterech kategoriach: za wysokie wyniki w nauce oraz za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Podczas tej uroczystej Sesji odbyło się również wręczenie trzem nauczycielom aktów nadania stopnia awansu zawodowego na stopień nauczyciela mianowanego.

Stypendia oraz akty nadania stopnia awansu wręczył Wiesław Kozłowski Wójt Gminy Dębno.

W trakcie wręczania wyróżnień Wójt Gminy Wiesław Kozłowski, Zastępca Wójta  Jacek Szklarz oraz Przewodniczący Rady Gminy Piotr Matura gratulowali uczniom zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz życzyli wszystkim stypendystom powodzenia w rozpoczynającym się właśnie roku szkolnym, a nauczycielom aby w dalszym ciągu doskonalili się w swoim zawodzie.

Zarówno Wójt Wiesław Kozłowski jak i Radny Rady Gminy Piotr Matura podkreślali, że osiągając tak wysokie wyniki w nauce uczniowie dowodzą własnej wartości, przynoszą dumę nauczycielom, rodzicom oraz zaszczyt gminie.

Serdecznie gratulujemy nauczycielom mianowanym oraz wszystkim stypendystom i ich rodzicom!

Po części uroczystej nastąpiła część robocza Sesji, której głównym celem było podjęcie przez radnych uchwał m.in. w sprawie pozostawienia petycji w sprawie odstąpienia od zamiaru połączenia klas w szkole podstawowej w Woli Dębińskiej bez rozpatrzenia, uchwalenia Statutu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Dębno, określenia średniej ceny jednostki paliwa w Gminie Dębno na rok szkolny 2020/2021. Ponadto radni podjęli 9 uchwał dotyczących  kolejnych umów najmu oraz uchwały dotyczące nabycia i zbycia nieruchomości. Ponadto wprowadzono zmiany w w uchwale budżetowej Gminy Dębno na 2020 rok oraz zmiany w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Dębno na lata 2020-2035.

Galeria zdjęć <<<

 

____

Gmina Dębno

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.