Pocisk przeciwlotniczy w ogrodzie

W niedzielne południe podczas spaceru, mieszkaniec Tarnowa odnalazł na swojej posesji pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm. Niewybuch leżał na ziemi w niedużym zagajniku leśnym.

W niedzielę (12.07.2020) mieszkaniec Tarnowa podczas spaceru na swojej posesji przy ul. Trzcinowej odnalazł przedmiot wyglądem przypominający pocisk. Powiadomił o tym dyżurnego tarnowskiej komendy Policji, który na miejsce skierował policjantów rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Patrol potwierdził obawy mieszkańca Tarnowa, określając znalezisko, jako pocisk przeciwlotniczy kalibru 40 mm z czasów II wojny światowej. Przedmiot stanowił realne zagrożenie, jednak znajdował się daleko od najbliższych zabudowań i nie było konieczności ewakuacji mieszkańców. Miejsce zostało oznakowane, a dyżurny powiadomił żołnierzy 21 Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Saperzy dzisiaj przed południem zabezpieczyli niewybuch i przetransportowali na poligon, gdzie zostanie on zneutralizowany.

Tarnowska Policja apeluje o niepodejmowanie samodzielnie jakichkolwiek działań w związku z takim nietypowym i jednocześnie niebezpiecznym znaleziskiem. Zachowajmy zdrowy rozsądek w przypadku natrafienia na niewybuchy z czasów wojennych. Zawsze należy powiadomić Policję. Na miejsce zostaną skierowane osoby, które będą mogły określić rodzaj przedmiotu oraz jego możliwą siłę rażenia. Nigdy samodzielnie nie próbujmy dotykać, sprawdzać oraz przenosić tego typu znalezisk. Do naszych obowiązku należy jedynie oznaczyć takie miejsce, by skierować tam patrol Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.