Nowy ambulans trafił do Szpitala Powiatowego w Bochni.

Dziś oficjalnie oddano i poświęcono pojazd, który wzbogacił tabor Zespołów Ratownictwa Medycznego w Bochni  .

-Nowy mercedes 319 CDI to mała intensywna terapia – podkreślał podczas uroczystości Jarosław Kycia, dyrektor bocheńskiego szpitala. Pojazd ma bowiem wszystko, co potrzebne, aby pomóc pacjentowi w stanie zagrożenia życia.

Ambulans jest wyposażony zgodnie z wymogami systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego między innymi w nosze, krzesło kardiologiczne, defibrylator i respirator, a nawet plecaki ratownicze i torby pediatryczne. Dodatkowo, karetka ma na pokładzie urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, które są niezwykle pomocne w trakcie akcji resuscytacyjnych. A w związku z trwającą epidemią koronawirusa, jest też wyposażony w fumigatory, czyli aparaturę do dezynfekcji.

-Dziękuję za ofiarną i oddaną pracę całemu personelowi bocheńskiego szpitala – podkreślał starosta Adam Korta.

Podczas uroczystości nie brakło także przedstawicieli zarządu powiatu bocheńskiego, a także pracowników szpitala.

Nowy ambulans to kolejna nowa karetka, która w ostatnim czasie trafiła do Bochni. Poprzednią zakupiono z funduszy Ministerstwa Zdrowia.
Przy bocheńskim szpitalu funkcjonuje pięć Zespołów Ratownictwa Medycznego. Ratownicy realizują co roku ponad 7 tys. wyjazdów, pokonując 200 tys. km. Nowy ambulans zastąpi wysłużony pojazd, który na swoim liczniku ma ponad pół miliona kilometrów.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.