Uroczyste wręczenie promes w konkursie grantowym Carlsberg Polska

Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, OSP Bucze i OSP Łoniowa, Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim zwyciężyły w konkursie grantowym Carlsberg Polska, otrzymując największą liczbę głosów. W dniu dzisiejszym, 9 czerwca w Urzędzie Miejskim w Brzesku odbyło się uroczyste wręczenie promes zwycięzcom, których w głosowaniu internetowym wybrali mieszkańcy. Burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha i dyrektor Browaru Okocim Michał Napieracz, wręczyli promesy zwycięzcom konkursu grantowego InicJatyWy.

Dla przypomnienia, konkurs odbywał się w ramach 7. edycji programu grantowego Carlsberg Polska pn. InicJaTyWy. Internauci oddali najwięcej głosów na cztery projekty, które zostaną zrealizowane na rzecz społeczności lokalnych w sąsiedztwie Browaru Okocim. Granty w wysokości 10 000 zł otrzymują:

  • Stowarzyszenie Miłośników Browaru Okocim, które w ramach projektu „Ocalmy od zapomnienia” wyremontuje zabytkowy budynek ogrodowy na terenie Browaru Okocim;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Łoniowej z projektem „Dbamy o bezpieczeństwo i ekologię. Ogrodzenie jest wizytówką OSP Łoniowa”, w ramach którego zostanie m.in. zbudowane ogrodzenie wokół terenu przy remizie, gdzie odbywają się spotkania lokalnej społeczności;
  • Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku, który zakończy rewitalizację zieleni miejskiej na Brzeskim Rynku;
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Buczu, która dzięki grantowi wyremontuje garaż dla nowego wozu strażackiego.

Zwycięskie organizacje mają czas na realizację zawnioskowanych projektów do końca października. Partnerem konkursu grantowego jest Urząd Miejski w Brzesku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.