ad2
ad2
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nowe boisko w Sterkowcu

Jeszcze w tym roku w gminie Brzesko powstanie kolejne boisko ze sztucznej trawy. Nowy tego typu obiekt wybudowany zostanie przy Szkole Podstawowej w Sterkowcu, w miejscu obecnego boiska pokrytego  naturalną trawą.

Zanim zostanie położona sztuczna trawa, na miejscu budowy pojawią się koparki, które usuną odpowiedniej grubości warstwę ziemi, aby przygotować podbudowę pod nowe boisko. Podbudowę tworzyć będą piasek oraz trzy warstwy kruszywa o różnej granulacji, co zapewni trwałość podłoża, na którym ułożony zostanie dywan ze sztucznej trawy. Nowy obiekt o wymiarach 40 x 20 metrów służyć będzie amatorom nie tylko piłki nożnej, ale i siatkówki. Boisko do piłki nożnej oznaczone będzie liniami białymi, a do siatkówki żółtymi.

Budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, w tym też roku planowane jest jej zakończenie. Koszt całego przedsięwzięcia wynosi ponad 150 tysięcy złotych (ok. 100 tysięcy podbudowa i ok. 50 tysięcy montaż sztucznej trawy, którą przekaże BOSiR).  Nowe boisko w pierwszej kolejności będzie służyć uczniom miejscowej szkoły, w miarę możliwości i wolnego czasu bedą mogli z niego korzystać także inni mieszkańcy Sterkowca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.