MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Niespokojnie na drogach powiatu bocheńskiego w trakcie minionego weekendu

Długi weekend za nami. Niestety nie były to spokojne dni na drogach powiatu bocheńskiego. W tym czasie bocheńscy policjanci zostali wezwani do 3 wypadków drogowych, w których rannych zostało 6 osób, zlikwidowali 10 kolizji drogowych i zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Ponadto bocheńska drogówka zatrzymała 6 kierowcom uprawnienia do kierowania za zbyt szybką jazdę.

 

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Bochni w ramach służby strzegli bezpieczeństwa na drogach, kontrolowali trzeźwość kierujących oraz to, czy wszyscy uczestnicy ruchu drogowego stosują się do obowiązujących przepisów. W ciągu 4 dni długiego weekendu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, a także musieli zlikwidować 13 zdarzeń drogowych w tym 3 wypadki, w których rannych zostało 6 osób.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 13 czerwca około godziny 10.20. W Połomiu Dużym czołowo zderzyły się Opel Vectra i Skoda Fabia. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący oplem zjechał na pas ruchu o przeciwnym kierunku jazdy, gdzie czołowo zderzył się z kierującym skodą. W skutek zdarzenia ranny został kierowca opla, jak również kierowca i pasażerka skody

Do kolejnego zdarzenia doszło w miejscowości Gorzków na drodze DK94. 13 czerwca około godziny 18.50 kierujący motocyklem Yamaha podróżując z pasażerem najechał na tył poprzedzającego pojazdu marki Opel Astra. W skutek zdarzenia 22-letni kierujący motocyklem doznał obrażeń ciała w postaci złamania ręki. Pasażerka motocykla z licznymi złamaniami została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Krakowie. Jak ustalili policjanci, kierowca motocykla uderzył w opla w momencie kiedy kierowca osobówki zwolnił przygotowując się do wykonania manewru skrętu w lewo. Ponadto okazało się, że motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdem. Komenda Powiatowa w Bochni wszczęła już dochodzenie w sprawie tego zdarzenia drogowego.

Trzeci wypadek miał miejsce 14 czerwca około godziny 17:40 na drodze w miejscowości Grabie. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 21-latek kierujący motocyklem Yamaha, wyprzedzając na łuku drogi inny pojazd przejechał na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwka Seatem. Kierujący motocyklem został zabrany do szpitala. Kierującej samochodem osobowym i pasażerom nic się nie stało.

Niestety kolejny raz dali o sobie znać amatorzy dużych prędkości, dla których ograniczenia praktycznie nie istnieją. Policjanci z bocheńskiej drogówki zatrzymali 6 kierowcom uprawnienia do kierowania za nadmierną prędkość. Rekordzista w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 116 km/h. W każdym przypadku oprócz obligatoryjnego zatrzymania prawa jazdy na 3 miesiące policjanci dodatkowo nałożyli mandaty i po 10 pkt karnych.

Od początku 2020 roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w Bochni zatrzymali 30 praw jazdy za nadmierną prędkość.

 

Apelujemy !!!

Polepszające się warunki pogodowe, nie zwalniają kierowców ze stosowania się do przepisów ruchu drogowego, a także odpowiedzialności. Policjanci ponownie apelują! Nadmierna prędkość przyczyną wielu wypadków na drodze. Kierowco noga z gazu!.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *