MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

UWAGA – oszuści dzwonią do seniorów próbując wyłudzić pieniądze metodą “na policjanta”

Oszuści próbują wyłudzić pieniądze przez telefon. Usiłowali okraść z oszczędności seniorów metodą “na policjanta”. Na szczęście do tej pory próby były bezskuteczne.

Ponownie ostrzegamy seniorów i osoby sprawujące nad nimi opiekę przed oszustami, którzy usiłują wyłudzić pieniądze dzwoniąc przez telefon. Tym razem oszuści postanowili wykorzystać legendę „na policjanta”, który informuje rozmówcę, że jego oszczędności na koncie w banku są zagrożone. Przestępcy mają dysponować danymi posiadacza konta i za ich pomocą dokonywać nielegalnych wypłat pieniędzy. Następnie fałszywy policjant podaje numer „bezpiecznego konta”, na które poleca przelać jak najszybciej środki. Do tej pory dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bochni otrzymał zgłoszenie o 4 takich próbach wyłudzenia pieniędzy, na szczęście były to próby nieskuteczne.

Przypominamy

W związku z nadal pojawiającymi się informacjami na temat prób dokonywania oszustw metodami „na wnuczka”, „na policjanta”, „na członka rodziny” itp., bocheńska Policja apeluje do Państwa o zachowanie szczególnej ostrożności przy odbieraniu telefonów, zwłaszcza jeżeli dotyczą one pomocy finansowej, a w szczególności konieczności przekazania pieniędzy nieznanym osobom.

Tyczy się to przede wszystkim osób starszych, które najczęściej padają ofiarami tego typu przestępstw, dlatego tak ważne jest, aby ostrzec swoich rodziców, dziadków a także osoby samotne przed oszustami działającymi właśnie w ten sposób. W szczególności należy ostrzec je, aby nie przekazywały pieniędzy osobom obcym, podającym się np. za znajomych wnuczka, córki, a także nie przelewały większych kwot pieniędzy bez konsultacji z rodziną. W ten sposób mogą oni stracić oszczędności całego życia.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.oszustwanawnuczka.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.