MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Okradziony 90-latek w Turzy

90-letni senior stracił oszczędności. Złodzieje ukradli z jego mieszkania 7000 złotych.

W poniedziałek około godziny 19.00 dyżurny tarnowskiej komendy został powiadomiony o kradzieży gotówki. Pokrzywdzonym był 90-letni mieszkaniec Turzy, miejscowości położonej koło Ciężkowic. Z przekazanej policji informacji wynikało, że kradzieży dokonały cztery osoby. Senior relacjonował, że do jego domu około 13.00 przyjechały trzy kobiety i mężczyzna. Zaoferowały do sprzedaży produkty i tak zmanipulowany mężczyznę, że ten wpuścił je do domu. Starszy pan nawet nie bardzo potrafił odtworzyć, co tak właściwie się stało. Gdy fałszywi sprzedawcy opuścili jego mieszkanie, dopiero po kilku godzinach zorientował się, że został okradziony z oszczędności.

Bulwersującą prawą zajęli się policjanci z komisariatu w Ciężkowicach. Niezależnie od tego apelujemy do osób, posiadających jakiekolwiek informacje o nieznajomych poruszających się w poniedziałek w Turzy o kontakt z policjantami z Ciężkowic ☎️ 14 628 23 60 lub dyżurnym tarnowskiej komendy☎️14 628-2900.

Tarnowscy policjanci ponawiają apel do seniorów, aby nie wpuszczali do swoim domów, ani mieszkań nieznajomych. Złodzieje i oszuści wykorzystają każdą ewentualność, aby osiągnąć zysk. Wykorzystają wszelkie sposoby, by wejść do mieszkania lub namówić do przekazania gotówki, a łatwowierni seniorzy, wyczuleni na krzywdę drugiego człowieka, oddają niejednokrotnie oszczędności swojego życia.

Co kilka tygodni tarnowscy policjanci otrzymują telefoniczne zgłoszenia o próbie wyłudzenia pieniędzy od najstarszych mieszkańców miasta oraz powiatu. Na tę chwilę są to jedynie usiłowania.

To jednak do nas należy poinformowanie osób starszych o metodach, jakimi posługują się przestępcy. Zatem porozmawiajmy ze swoimi dziadkami czy babciami i poinformujmy o takich kradzieżach i oszustwach metodą na policjanta, czy też wnuczka. Uczulmy naszych seniorów, by nie dali się zmanipulować i nie oddawali swoich oszczędności złodziejom i oszustom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.