Mieszkaniec Śląska ujął nietrzeźwego kierowcę w Brzesku

Mieszkaniec Śląska na jednej z brzeskich ulic ujął kierowcę, który mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie wsiadł za kierownicę forda.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 maja br. około godziny 11.00. 48-letni mieszkaniec Śląska widząc styl jazdy kierowcy forda nabrał podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Kiedy kierujący fordem zatrzymał się na jednej z brzeskich ulic i wysiadł z samochodu, wówczas 48-latek podszedł do niego. Wyczuwając od niego silną woń alkoholu uniemożliwił mu dalszą jazdę i powiadomił o wszystkim policjantów.  Funkcjonariusze przejęli  nietrzeźwego, którym okazał się  56 – letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Jazda w stanie nietrzeźwym zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Trzeba się też liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca Śląska, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego uniemożliwił mu dalszą jazdę.Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *