MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Wyglądało groźnie, na szczęście to tylko kolizja

Chwilę grozy przeżył kierowca osobowej alfy, który zakończył jazdę w rowie melioracyjnym i uderzył w betonowy przepust.

Dziś przed południem na drodze głównej w Świebodzinie w kierunku Radlnej miała miejsce groźna sytuacja. Kierowca osobowej Alfa Romeo zakończył swoją jazdę z przydrożnym rowie, uderzając w betonowy przepust. Na miejsce zostały skierowane służby ratunkowe oraz patrol tarnowskiej drogówki. Kierowcą alfy okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, u którego ratownicy medyczni stwierdzili uraz głowy i przetransportowali go do tarnowskiego szpitala, celem wykonania szczegółowych badań lekarskich.

Policjanci, którzy byli na miejscu, ustalili przebieg tego zdarzenia. Okazało się, że na drodze głównej w kierunku Radlnej poruszały się dwa pojazdy silnikowe, ciągnik rolniczy wraz z zapiętym z tyłu opryskiwaczem polowym oraz samochód osobowy Alfa Romeo. W pewnym momencie kierowca osobówki podjął manewr wyprzedzania ciągnika, nie zauważył jednak, że ten w tym momencie skręca w lewo. Doszło do kolizji tych pojazdów, a kierowca alfy zakończył jazdę w przydrożnym rowie, uderzając w betonowy przepust. Uczestnicy tego zdarzenia drogowego byli trzeźwi, a jego rozstrzygnięcie zapadnie w postępowaniu wykroczeniowym tarnowskiej komendy.

Policjanci tarnowskiej drogówki zwracają uwagę, na podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zwłaszcza w terenie zabudowanym. Podejmowanie trudnych i niebezpiecznych manewrów, jakim jest wyprzedzanie, należy wykonywać w sposób jak najkrótszy, a jednocześnie bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.