MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Pamiętaj – od jutra maseczki obowiązkowe

Od 16 kwietnia na terenie naszego kraju zaczyna obowiązywać nowe uregulowanie prawne, nakładające na osoby przebywające
w przestrzeni publicznej obowiązek zakrywania nosa i ust. Obowiązek ma zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa i sprawić, że zarażeni koronawirusem, przechodzące chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych.

Obowiązek dotyczy wszystkich, z wyjątkiem dzieci do 2 lat, a maseczka ochronna jest jedynym rozwiązaniem. Możliwe jest także użycie szalika czy chusty, zakrywające części twarzy o którym mowa wyżej.

🚗Czy musimy korzystać z maseczek w prywatnych samochodach ? To zależy. Jeżeli podróżujemy z osobami, z którym mieszkamy, bliskimi czy rodziną – nie. Jeżeli natomiast jedziemy z osobą obcą, znajomym czy np. do pracy z kolegą – już tak.
🚌🚂A co z komunikacją zbiorową ? Tutaj obowiązek użycia maseczki oczywiście obowiązuje.

To samo dotyczy zakładów pracy, no chyba, że pracodawca zapewnił podwładnym odpowiednio duże odstępy od poszczególnych stanowisk pracy.

Przy okazji przypominamy o obowiązujących ograniczeniach w swobodnym przemieszczaniu się dotyczących wszystkich z wyjątkiem przypadków :
– dojazdu do i z pracy (dotyczy to także zakupu towarów i usług związanych z zawodową działalnością),
– wolontariatu na rzecz walki z COVID-19 (dotyczy to pomocy osobom przebywającym na kwarantannie lub osobom, które nie powinny wychodzić z domu),
– załatwiania spraw niezbędnych do życia codziennego (do czego zalicza się niezbędne zakupy, wykupienie lekarstw, wizyta u lekarza, opieka nad bliskimi),
– wykonywania czynności związanych z realizacją zadań określonych w ustawie – Prawo łowieckie i ustawie o ochronie zdrowia zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt oraz zakupu towarów i usług z nimi związanych.

Wychodzenie z domu powinno być ograniczone do absolutnego minimum, a odległość utrzymana od innych pieszych powinna wynosić co najmniej 2 metry. Wyłączeni z tego obowiązku są: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki do 13 roku życia, a także osoby niepełnosprawne, niemogące się samodzielnie poruszać, osoby z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego i ich opiekunowie. Osoby poniżej 18 lat nie mogą przebywać na zewnątrz bez opieki osoby dorosłej.

Chcesz wiedzieć więcej na temat aktualnie obowiązujących zakazów i terminów ich obowiązywania – kliknij link 👉 https://tiny.pl/7hqk8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.