Impreza na boisku sportowym. Uszkodzona murawa

Tuchowscy policjanci i strażacy mieli minionej doby ręce pełne roboty. Około godziny 22.00 otrzymali informację o grupującej się na boisku treningowym miejscowej drużyny piłkarskiej młodzieży, która miała spożywać alkohol i hałasować, zakłócając ciszę nocną okolicznym mieszkańcom. Do mundurowych dotarły również informacje o driftującym samochodzie, którego kierowca wykonując brawurowe ewolucje skutecznie uszkodził służąca piłkarzom murawę. Co prawda interweniujący patrol, który na miejscu był od razu po zgłoszeniu nie zastał już grupy młodych ludzi, ale zdążył ustalić tożsamość członków nielegalnego zgromadzenia.

Po godzinie 23.oo uwaga mundurowych skupiona była na pomocy nastolatce, która wpadła do Białej i nie była w stanie wydostać się o własnych siłach na brzeg rzeki. Przemarznięta dziewczyna spędziła w wodzie prawie dwie godziny i nie wiadomo jak potoczyłyby się jej losy gdyby nie jej mama, która zaniepokojona niepowrotem 17-latki do domu powiadomiła o wszystkim policję. Kilka godzin wcześniej kobieta bezskutecznie próbowała skontaktować się z córką, jednak jej połączenia pozostały bez echa. Dopiero przed północą nastolatka zareagowała na kolejną próbę telefonicznego kontaktu, informując mamę, że stoi zanurzona po pas w wodzie, a błotniste podłoże uniemożliwia jej wydostanie się na stromą skarpę.
O pilnej potrzebie pomocy zdenerwowana kobieta od razu powiadomiła policjantów, ci natychmiast udali się we wskazane miejsce. Jednak z uwagi na trudne ukształtowanie terenu, pomimo wszelkich wysiłków dwuosobowy patrol, nie był w stanie wydostać dziewczynę z wody. Dopiero po wezwaniu policyjnych i posiłków i zastępów strażaków, tworzący łańcuch rąk ratownicy dotarli do dziewczyny. Wychłodzona nastolatka, z uwagi na nie najlepszy stan zdrowia została przewieziona do szpitala, gdzie otrzymała pomoc medyczną.

Policjanci z komisariatu w Tuchowie wyjaśniają obecnie dokładny przebieg wczorajszej nocy, ustalają co wydarzyło się na boisku i jak doszło do tego, że 17-latka znalazła się w wodzie. Zajmą się osobami biorącymi udział w „imprezie” na obiekcie sportowym, które złamały m.in przepisy o zakazie grupowania się podczas pandemii.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.