Gangsterzy napadli na konwój przewożący pieniądze z kantorów. Ochroniarze sterroryzowani bronią

Policja potwierdziła informację o napadzie rabunkowym na konwój, do którego doszło kilka dni temu w centrum Brzeska. Nieoficjalnie łupem bandytów mogło paść około 700 tysięcy złotych.

 

Do napadu rabunkowego doszło 27 marca br. w godzinach południowych na jednej z ulic w Brzesku. Policjanci ustalili, że kilku sprawców napadło na siedzącego w samochodzie ochroniarza przewożącego pieniądze do kantoru. Napastnicy wybili szybę w pojeździe i doprowadzając pracownika ochrony do stanu bezbronności zabrali torbę z zawartością pieniędzy.

Po otrzymaniu informacji o napadzie natychmiast zarządziliśmy blokady dróg a na miejsce udała się grupa śledcza. Zabezpieczono wszelkie możliwe ślady, w tym okoliczny monitoring. Sprawcy jak dotąd nie zostali zatrzymani.  

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Brzesku.
Z uwagi na dobro prowadzonego postępowania nie możemy w tym momencie udzielić więcej informacji.  napisał w komunikacie  mł. insp. Sebastian Gleń, Rzecznik Prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.