MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

10 tysięcy kary dla 6 mieszańców powiatu brzeskiego

Kiedy zdecydowana większość mieszkańców powiatu brzeskiego zachowuje się odpowiedzialnie dostosowując się do wprowadzonych obostrzeń i zakazów, są niestety i tacy, którzy lekceważą obowiązujące w czasie trwania epidemii przepisy gromadząc się i urządzając spotkania towarzyskie. Za takie karygodne i naganne zachowania policjanci wobec 6 mieszkańców powiatu brzeskiego wystosowali wnioski do Powiatowego Inspektora Sanitarnego o przeprowadzenie postępowania administracyjnego. Za lekceważące podejście do kwestii dbania o ochronę życia i zdrowia swojego, jak też innych osób, zgodnie z wydanymi decyzjami, mężczyźni będą musieli zapłacić po 10 tysięcy kary finansowej. Niech te przypadki będą przestrogą dla wszystkich tych, którzy bagatelizują wprowadzone obostrzenia.

Każdego dnia na ulice powiatu brzeskiego kierowani są policjanci wspierani przez żołnierzy, którzy wykonują działania mające zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii. Mundurowi wspierając służby sanitarne kontrolują osoby objęte kwarantanną domową i sprawdzają czy te osoby rzeczywiście przebywają w miejscu kwarantanny i nie narażają innych na ryzyko. Oprócz tych działań mundurowi skupiają się przede wszystkim na sprawdzaniu i kontrolowaniu czy mieszkańcy powiatu brzeskiego przestrzegają nowych obostrzeń w szczególności w zakresie gromadzenia się czy przemieszczania.

Zdecydowana większość mieszkańców powiatu brzeskiego z należytą odpowiedzialnością podchodzi do kwestii wprowadzonych obostrzeń a apele o pozostanie w domach traktują poważnie. Niestety są też tacy, którzy w rażący sposób naruszają zakaz gromadzenia się czy spotkań. Osoby takie muszą się liczyć z surowymi karami. Pierwsze takie dotkliwe kary pieniężne zostały nałożone na 6 mieszkańców powiatu brzeskiego. W jednym przypadku dotyczyło to mieszkańca Brzeska, który 5 kwietnia br. w miejscu zamieszkania urządził spotkanie towarzyskie. Pomimo protestów swojej 86-letniej matki zaprosił do mieszkania trzech kolegów, tym samym narażając starszą kobietę na niebezpieczeństwo zarażenia. Druga sytuacja dotyczyła mężczyzn, którzy 3 kwietnia br. w centrum Brzeska spożywali alkohol. Mężczyźni pomimo wcześniejszych interwencji nadal lekceważąco podchodzili do zakazów. Każdy z mężczyzn decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego będzie musiał zapłacić 10 tysięcy złotych kary.

W tym trudnym dla wszystkich czasie w dalszym ciągu prosimy o rozsądek i odpowiedzialność. Jeśli jesteśmy objęci kwarantanną pozostańmy w domu dostosowując się do zaleceń służb sanitarnych. Przestrzegajmy wprowadzonych obostrzeń. Miejmy świadomość, że wszystkie działania służb związane są z troską o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

3 thoughts on “10 tysięcy kary dla 6 mieszańców powiatu brzeskiego

    1. Ludzie otworzcie oczy!!! Co roku umiera 400tys polakow z roznego rodzaju powodow, a teraz umarlo 300 spowodu jakiejs grypy i daliscie sie pozamykac jak szczury w klatkach. Jeszcze im brawo bijecie… A w ogole to co odwalil ostatnio wasz ukochany zbawca narodu to juz kpina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.