ad2
ad2
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Wszystkie Parafie dekanatu Uścia Solnego zamknięte.

W poniedziałek służby wojewody poinformowały, że potwierdzony laboratoryjnie przypadek zakażenia koronawirusem dotyczy mieszkańca powiatu bocheńskiego. Z informacji jakich udało się nam uzyskać wynika, że chodzi o duchownego pracującego w jednej z parafii na Bocheńszczyźnie. Informację te również potwierdzają ogłoszenia, które pojawiły się w sąsiednich parafiach.

Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić zarażany ksiądz nigdzie nie podróżował. Jednak z wiadomości, które otrzymaliśmy od wielu czytelników wynika, że księża mieli ze sobą kontakt. W weekend 14 marca na jednej  z parafii na terenie powiatu brzeskiego księża spotkali się bowiem na spotkaniu dekanalnym.  Dlatego dbając o bezpieczeństwo wiernych, wszystkie parafie dekanatu Uścia Solnego zostały zamknięte.

 

W skład dekanatu wchodzą parafie:

 • Cerekiew – Parafia św. Wawrzyńca w Cerekwi
 • Drwinia – Parafia Matki Bożej Królowej Polski
 • Grobla – Parafia Imienia Najświętszej Maryi Panny w Grobli
 • Niedzieliska – Parafia św. Feliksa w Niedzieliskach
 • Okulice – Parafia Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Okulicach
 • Strzelce Wielkie – Parafia św. Sebastiana w Strzelcach Wielkich
 • Szczurowa – Parafia św. Bartłomieja Apostoła
 • Uście Solne – Parafia św. Apostołów Piotra i Pawła

 

Służby muszą  dotrzeć do wszystkich, którzy mieli kontakt z zarażonym. Osoby  te będą musiały zostać poddane kwarantannie. Wiele na to wskazuje, że będą to m.in. księża oraz parafianie uczestniczący w mszy świętej.

11 thoughts on “Wszystkie Parafie dekanatu Uścia Solnego zamknięte.

 1. Podobno chodzi o imprezę księdza Józefa w sumie ksiądz też człowiek było parę osób wirus w Polsce wtedy dopiero się zaczynał więc pretensji nie ma co mieć

 2. Księża się wymawiają jakoby spotkanie dotyczyło imienin z 19 marca, a wszyscy w okolicy wiedzą jak było. Jeden się tlłumaczy, że spotkanie dekanalne, drugi, że droga krzyzowa. Mogli choć ustalić jedną wersję. Przykro, że duchowni do kłamstw zdolni.

 3. Dlaczego w artykule jest podana informacja, że odbywało się spotkanie dekanalne skoro wszyscy wiedzą, że odbywały się imieniny jednego z księży? Media trąbią o rozwagę w tym czasie, o ograniczenie spotkań towarzyskich, a tu taka nieodpowiedzialność ze strony naszych szanownych kapłanów. Dobrze by było, żeby PANOWIE odpowiedzieli teraz za narażenie zdrowia, a nawet i życia wielu osób.

  1. No to sobie poimprezowali, kij z nimi tylko ile ludzi zarazić mogli debile skończeni.nie było żadnego przypadku w okolicy to teraz będzie wysyp pewnie przez kilku idiotow.szkoda gadać normalnie jaki przykład daja!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.