MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Tarnowska Policja zwraca uwagę na ograniczenia w poruszaniu się komunikacją miejską

Od przedwczoraj wczoraj zostały wprowadzone nowe bardziej rygorystyczne ograniczenia dotyczące poruszania się w mieście, jak i poza nim. Rozporządzenie Ministra Zdrowia wprowadza zakaz grupowania się więcej niż dwóch osób, przemieszczanie się komunikacją miejską, prywatną w autobusach lub busach w ilości większej niż połowa miejsc siedzących w danym pojeździe. Nie chodzi tu o to, by utrudnić mieszkańcom poruszanie się, lecz zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Na ulicach naszego miasta można było zaobserwować zdublowane autobusy linii najczęściej wykorzystywanych przez tarnowian kursujące zwłaszcza w godzinach szczytu komunikacyjnego. W ten sposób tarnowska komunikacja miejska wychodzi naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców.

W związku z tymi ograniczeniami również tarnowska policja będzie zwracała szczególną uwagę na komunikację zbiorową. Kierowcy, którzy prowadzą taką działalność, muszą się spodziewać takich kontroli zarówno wśród przewoźników w mieście, jak i poza nim.

Apelujemy do wszystkich osób korzystających na co dzień z komunikacji zbiorowej o unikanie zatłoczonych autobusów czy też busów. Odpowiedzialność za przejazd spoczywa na kierowcy, który nie powinien, dopuść do przewozu osób w ilości większej niż połowa miejsc siedzących w pojeździe. Zadbajmy również o własne bezpieczeństwo i zastosujmy się wszyscy do zaleceń polskiego rządu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.