Dzięki reakcji świadka nietrzeźwy kierowca został zatrzymany

Dzięki reakcji świadka nietrzeźwy kierowca został zatrzymany Nieodpowiedzialny kierowca citroena i potencjalny zabójca na drodze był zmuszony przerwać podróż, po tym jak został zatrzymany przez policjantów tarnowskiej drogówki w niedzielne popołudnie w Tarnowcu. Zatrzymanie nie było by możliwe gdyby nie osoba, która widząc jadący zygzakiem samochód, nie przeszła nad tym obojętnie ale powiadomiła o wszystkim policję.

Być może uratowała czyjeś zdrowie i życie przed tragicznymi skutkami łączenia alkoholu z jazdą samochodem. Mimo, że osoba ta straciła z oczu pirata i nie była w stanie podać służbom dokładnej lokalizacji kierowcy, jeden telefon wystarczył aby patrol w szybkim tempie zlokalizował jego położenie i go zatrzymał. Przypuszczenia zgłaszającego się potwierdziły, bo poddany badaniu na trzeźwość młody mężczyzna, “wydmuchał”, bagatela 2,5 promila. 28-letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego stracił możliwość dalszej podróży oraz prawo jazdy. Kolejne „atrakcje” jakie na niego czekają w najbliższym czasie to postępowanie karne, a w dalszej kolejności sprawa w sądzie.

A my przypominamy, że za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi grzywna, ograniczenie wolności albo więzienie do 2 lat. Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów. Każde kolejne przyłapanie na kierowaniu samochodem w stanie nietrzeźwości oznacza wyższą karę, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów!Slider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *