MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dębno: Nowoczesna hala sportowa nabiera kształtów

Rozpoczęta jesienią 2018 roku budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie nabrała tempa. Od czasu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę obiektu, do teraz krajobraz przy szkole zmienił się nie do poznania.

W mijającym roku powstała konstrukcja hali oraz łącznika wraz z pokryciem dachowym, jak również biegi schodowe wewnątrz obiektu. Jesienią zamontowana została zewnętrzna stolarka okienna i drzwiowa. Ekipa budowlana wykonała także ścianki działowe oraz podkłady pod posadzki na gruncie. Aktualnie trwają roboty zewnętrzne w obrębie dojazdu do hali i placu manewrowego dla ochotniczej straży pożarnej.

W 2020 roku zaplanowano prace przy wykonaniu instalacji: elektrycznej, gazowej, wodno-kanalizacyjnej oraz wentylacyjnej, a także prace wykończeniowe – biały montaż, wyposażenie obiektu oraz ukształtowanie terenu wokół hali.

Wartość realizacji inwestycji to niemal 12 milionów złotych, z czego 4 miliony stanowi dotacja przekazana Gminie Dębno przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. W kończącym się roku wydatkowaliśmy połowę tej sumy- tj. 2 mln zł., pozostałe środki zostaną wykorzystane na dalsze prace budowlane.

Łącznie w tym roku na realizację zadania przeznaczyliśmy ponad 6 mln. złotych.

W mijającym roku dodatkowe środki z PFRON w wysokości 100 tys. złotych zasiliły budżet inwestycji. Jest to dotacja do robót budowlanych dotyczących obiektów służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych. W ramach tej kwoty w obiekcie będą wykonane węzły sanitarne dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, dodatkowo zamontowana zostanie winda przyporęczowa wraz z poręczą oraz balustrady. Powstaną także specjalnie znakowane miejsca parkingowe przy budynku.

Wykonawcą zadania „Budowa pierwszej pełnowymiarowej hali sportowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębnie” jest Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne „Łęgprzem” Sp. z o.o. z Krakowa, a zakończenie robót zaplanowane jest na wrzesień 2020 roku.

Zadanie finansowane jest ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, zadanie inwestycyjne w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017. 

 

Info/foto: UG

Foto dron: Odlotowe zajęcia – Maciej Duda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.