MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI NA SPORTOWO

W piątek 8 listopada, w krytej pływalni w Brzesku odbyły się XVII Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości. Zawody uroczyście otworzyli dyrektor Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Dadej, burmistrz Brzeska Tomasz Latocha oraz radne Barbara Borowiecka i Jadwiga Dadej.

Piątkowe popołudnie było nie tylko świętem upamiętniającym 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, ale również świętem miłośników pływania, w zawodach wzięło udział 98 młodych pływaków ze szkół podstawowych. Organizatorami zawodów byli Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Brzesku.  Podczas trwania zawodów w pływalni odbyły się warsztaty z Matplanetą, w których dzieci mogły uczestniczyć i rozwiązywać ciekawe zadania matematyczne.

Zawodnicy tradycyjnie startowali w dwóch stylach pływackich – dowolnym i klasycznym na dystansie 25 lub 50 metrów, w zależności od wieku. Sędzią głównym zawodów był Marcin Kacer. Najmłodszymi uczestnikami zawodów byli Maja Paruch oraz Wiktor Michałek, obydwoje urodzeni w 2014 roku.

Dekoracji zwycięzców zawodów dokonał burmistrz Tomasz Latocha oraz radne Barbara Borowiecka i Jadwiga Dadej.

Partnerami zawodów byli Urząd Miejski w Brzesku, punkt sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu w Brzesku przy ul. Głowackiego 13, Sklep Cukiereczek w Brzesku przy ul. Rynek 17, Matplaneta Brzesko.

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.