MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Nowoczesny ambulans trafił już do bocheńskiego szpitala

Bocheński szpital ma nową karetkę. Poświęcenie i uroczyste przekazanie do użytku ambulansu odbyło się w piątek. W spotkaniu wzięła udział Józefa Szczurek-Żelazko wiceminister zdrowia, Adam Korta starosta powiatu bocheńskiego, a także przedstawiciele rady i zarządu powiatu oraz pracownicy szpitala.
– Taka karetka to taki mały oddział intensywnej terapii, świetnie wyposażony w sprzęty do ratowania życia jak respirator, czy defibrylator. Jestem przekonany, że w połączeniu z doświadczeniem i zaangażowaniem naszych ratowników medycznych, będzie dobrze służyć  pacjentom  z terenu powiatu bocheńskiego – mówił Jarosław Kycia dyrektor Szpitala w Bochni.
Fundusze na zakup karetki – 400 tys. zł – przekazało Ministerstwo Zdrowia, 40 tys. zł dołożył szpital. Umowę potwierdzającą ministerialne wsparcie podpisano kilka tygodni temu.
– Dziś mamy ważny dzień dla szpitala, ale też mieszkańców powiatu bocheńskiego. Gratuluję dyrektorowi szybkiego i sprawnego przeprowadzenia przetargu – mówiła Józefa Szczurek-Żelazko dodając, że fundusze na ambulanse otrzymało około 200 szpitali w Polsce i 16 w Małopolsce. Nie wszystkim placówkom udało uporać się z procedurą przetargową.
Karetka to kolejny element szeroko pojętej modernizacji szpitala, która w tym roku przybrała na intensywności. Starosta Adam Korta przypomniał, że celem obecnej kadencji powiatu bocheńskiego jest właśnie  wzmocnienie służby zdrowia.
-To co się dzieje w szpitalu, pokazuje, że złożone przez nas obietnice są realizowane. Wczoraj dyrektor podpisywał umowę  na  remont  szpitalnej kuchni, a już niebawem będziemy otwierać zmodernizowany SOR – mówił Adam Korta.
Do tej pory w szpitalu funkcjonowało osiem karetek w pięciu Zespołach Ratownictwa Medycznego (Przy Szpitalu Powiatowym w Bochni funkcjonują dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, są jeszcze punkty w Muchówce, Dziewinie i Trzcianie). Miesięcznie wszystkie ambulanse przejeżdżają 13,5 tysiąca kilometrów, realizując ponad 700 interwencji.

Nowy ambulans , który ma napęd na cztery koła będzie  szczególnie wykorzystywany w południowej części powiatu bocheńskiego.

__

Szpital Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *