KWESTOWALI NA BRZESKICH CMENTARZACH

1 i 2 listopada na cmentarzach parafialnym i komunalnym trwała kwesta zorganizowana przez Komitet Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku. 45 wolontariuszy zebrało blisko 8,5 tysiąca złotych, za te pieniądze w przyszłym roku odrestaurowany zostanie kolejny zabytkowy nagrobek na cmentarzu parafialnym.

-Wśród kwestujących był burmistrz Tomasz Latocha, posłanka Józefa Szczurek-Żelazko, pracownicy urzędów miejskiego i powiatowego. Bardzo cieszy fakt, że wśród wolontariuszy było wielu młodych ludzi – mówi prezes Komitetu Odnowy Cmentarza Parafialnego w Brzesku Maria Babicz.

Kwesta na cmentarzu organizowana jest od 2002 roku, a zgromadzone fundusze przeznaczane były na sprzątanie nekropolii. 10 lat później utworzony został komitet, który pochodzące ze zbiórek pieniądze przekazuje na odnowę zabytkowych nagrobków, do tej pory odrestaurowano siedem pomników, kapliczek i płyt.

Organizatorzy kwesty dziękują za zaangażowanie wszystkim wolontariuszom oraz państwu Aleksandrze i Ryszardowi Dziedzicom, firmie Macland, panom Jerzemu Ożegalskiemu i Piotrowi Śledziowi oraz księdzu Wojciechowi Wernerowi.

__

UGgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.