Turniej Wsi o puchar Wójta Gminy Szczurowa z rywalizacjami na wesoło

W sobotę 20 lipca 2019 roku odbyła się pierwsza edycja zmagań sołeckich o puchar Wójt Gminy Szczurowa. Gospodarzem turnieju było Sołectwo Niedzieliska, a jego organizatorami Wójt Gminy Zbigniew Moskal, GCKCziS w Szczurowej oraz Koło Gospodyń Wiejskich, Rada Sołecka i LKS „Korona” z Niedzielisk. W turnieju udział wzięło 12 drużyn reprezentujących następujące sołectwa: Dołęgę, Górkę, Kwików, Niedzieliska, Pojawie, Rajsko, Rudy- Rysie, Rylową, Strzelce Małe, Uście Solne, Wolę Przemykowską i Wrzępię.
Drużyny reprezentujące poszczególne Sołectwa Gminy Szczurowa pojawiły się na Stadionie Sportowym w Niedzieliskach o godz. 12:00, natomiast o godz. 12:30 Wójt Gminy Szczurowa Zbigniew Moskal otworzył Turniej i rozpoczęła się rywalizacja sportowo- zręcznościowo- sprawnościowa wszystkich zgłoszonych drużyn.
Drużyny wystąpiły w niżej wymienionych konkurencjach, a każda konkurencja rozgrywana była z dużą nutką humoru:
 1. Piłka nożna rywalizowało tutaj 12 drużyn. Mecze były zacięte, a gra toczyła się zgodnie z zasadami fair- play. Po ostatnim gwizdku okazało się, że zwycięzcą jest drużyna reprezentująca Sołectwo Górka.
 2. Spacer Farmera- wzięło w niej udział wszystkie zgłoszone do turnieju drużyny, a najlepszą okazała się drużyna z Rylowej.
 3. Przeciąganie liny, w której to konkurencji zwyciężyła drużyna z Górki.
 4. Pod tytułem „Leśnik czeka” ukryto przygotowane przez Nadleśnictwo ciekawe gry i zabawy.
 5. Pełnymi humoru konkurencjami były:
 • Rzut gumofilcem,
 • Bieg z jajkiem,
 • Szukanie jajka w stogu siana,
 • Ubijanie piany,
 • Rzut do celu,
 • Gąsienica na skrzynkach.
Podczas ich rozgrywania radości i wesołych sytuacji było co niemiara, a właśnie o to chodziło organizatorom, których założeniem była dobra zabawa i integracja środowisk sołeckich z gminy Szczurowa.
Na wysokości zadania stanęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedzielisk, wiedząc, że zgodnie z ludowym przysłowiem „Głodny Polak, to zły Polak” nie chcąc dopuścić do sytuacji, aby ktokolwiek był głodny przygotowały niezwykle smaczne „Chłopskie jadło”, które zachwyciło niejednego konesera.
Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach turnieju, dla których przygotowali dmuchane zjeżdżalnie oraz szereg zabaw i gier.
Wyniki przeprowadzonych konkurencji:
 1. Górka- 95 pkt.
 2. Niedzieliska 83 pkt.
 3. Rudy- Rysie- 82 pkt.
 4. Kwików- 74 pkt.
 5. Rylowa 73 pkt.
 6. Uście Solne- 64 pkt.
 7. Wola Przemykowska- 56 pkt.
 8. Strzelce Małe- 55 pkt.
 9. Pojawie- 54 pkt.
 10. Rajsko- 51 pkt.
 11. Wrzępia- 45 pkt.
 12. Dołęga- 43 pkt.

__

UG SzczurowaSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *