Podziękowania dla mieszkańców i policjanta za godną naśladowania reakcję na łamanie prawa

Komendant Powiatowy Policji w Brzesku podziękował mieszkańcom Brzeska oraz policjantowi, którzy nie przeszli obojętnie wobec wydarzeń w jednej z brzeskich parafii.  W listach gratulacyjnych Komendant wyraził uznanie za godną naśladowania postawę świadków całego zajścia.

Przypomnijmy, 20 czerwca br., nietrzeźwy 27-letni mieszkaniec Brzeska w trakcie odbywającego się nabożeństwa wszedł do kościoła i zaczął się awanturować. Wykrzykiwał wulgaryzmy, złośliwie przeszkadzając w mszy świętej. Gdy jeden z uczestników nabożeństwa wyprosił go z kościoła, wówczas 27-latek stał się jeszcze bardziej agresywny. Zaczął wyzywać i obrażać mężczyznę, który zwrócił mu uwagę na niestosowne zachowanie. Kiedy awanturnik chciał przejść do rękoczynów odgrażając świadkowi, że go pobije reakcja policjanta uczestniczącego w nabożeństwie oraz świadków zajścia była natychmiastowa. Obezwładnili agresora i wezwali na miejsce patrol Policji. 27-latek został przebadany na zawartość alkoholu, urządzenie wskazało ponad 2 promile. Wyjaśnieniem całej sytuacji zajęli się policjanci, którzy prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Wczoraj, 2 lipca br. w murach brzeskiej jednostki Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz podziękował Panu Pawłowi, Tomaszowi i policjantowi za właściwą reakcję i obezwładnienie awanturnika.

„Doceniam, że nie przeszli Panowie obojętnie wobec wydarzeń tamtego dnia. Państwa reakcja jest godnym wzorem do naśladowania dla innych. Swoją postawą pokazali Panowie, że w naszym lokalnym społeczeństwie nie brakuje ludzi odważnych, ludzi, którzy zareagują na przejawy łamania prawa.” – powiedział szef brzeskich policjantów dziękując świadkom całego zajścia.

Wiemy, że wśród osób, które również zareagowały i pomagały w obezwładnieniu awanturnika, byli też inni mieszkańcy. Niestety nie znamy ich personaliów, żeby podziękować im osobiście. Do nich również kierujemy słowa uznania i podziękowania.

__

KPPgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.