Okocim: NA OKOCKĄ NUTĘ

Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej wraz z kołem gospodyń wiejskich, OSP oraz Radą Sołecką Wsi Okocim zorganizowało kolejną odsłonę plenerowych imprez wakacyjnych dedykowanych mieszkańcom regionu. Tegoroczna edycja wakacyjnej imprezy połączyła w jeden wspólny blok dwa wydarzenia – prezentację grup śpiewaczych „Na okocką nutę” oraz okocimską biesiadę. Wspólnym mianownikiem obydwu była dobra zabawa, śpiew oraz szereg atrakcji dla dzieci. Nie można zapomnieć o smakołykach serwowanych przez KGW w Okocimiu.

W pierwszej części imprezy bohaterami były dzieci, które pod wodzą wodzirejów z Grupy Imprateam dały upust swojej energii. Jak zwykle atrakcją była wizyta JRG z PSP w Brzesku. Pokaz sprzętu czy wizyta w wozie strażackim były nie lada atrakcją.

Chwilę potem na scenę wkroczyły grupy i zespoły śpiewacze – Bodzanowianki, Piganeczki i Okocanki. Te ostatnie wystąpiły w nowych strojach zakupionych w ramach grantu realizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Okocimskiej w konkursie zorganizowanym przez LGD Kwartet na Przedgórzu.

Występ Kapeli Ciupaga pokazała, że folk jest zawsze modny i żywy, grupa m na pewno nie zawiodła swoich fanów. A kiedy zapadł piękny i ciepły wieczór Grupa Imprateam zaserwowała wszystkim zebranym wspaniałą potańcówkę.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, wicestarosta Maciej Podobiński, dyrektor MOK Małgorzata Cuber oraz proboszcz ks. dr Wiesław Pieja. Wśród licznych uczestników dało się także zauważyć byłych dyrektorów browaru Okocim – Mieczysława Mietłę oraz Piotra Polańskiego.

I ja tam byłem, imprezę prowadziłem i swoimi spostrzeżeniami chętnie się podzieliłem. Franciszek Brzykgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.