Maszkienice: Woda w potoku, która zabija…

We wtorkowy wieczór, do naszej redakcji dotarła informacja o martwych rybach w miejscowości Maszkienice. Po dotarciu na miejsce okazało się, że z potoku Niedźwiedź doszło najprawdopodobniej do zatrucia wody.

W tej sprawie zwróciliśmy się o pomoc do Wicestarosty Brzeskiego Pana Macieja Podobińskiego, który od lat pasjonuje się wędkarstwem. Przyjechał na miejsce prosto z  Zarządu Koła  PZW Brzesko  – Miasto.  Wicestarosta powiadomił stosowne służby, tj. Wojewódzki  Inspektorat  Ochrony Środowiska w Krakowie i Policję. Bardzo dziękujemy mu, za zaangażowanie i szybką interwencję w tej sprawie.

WIOŚ po dotarciu na miejsce  pobrał  próbki  wody, a policja zabezpieczyła martwe ryby. Szczegółowe wyniki  badań wody będą dostępne do około dwóch tygodni.

Po rozmowie z mieszkańcami okazało się, że  to nie pierwszy raz kiedy w potoku można zauważyć martwe ryby. Już kilkakrotnie dochodziło do takich sytuacji. Dlatego tym razem postanowili cos z tym zrobić i powiadomili Naszą redakcje o zaistniałej sytuacji.

Policja dla dobra śledztwa nie chce zdradzać szczegółów. W tej sprawie będziemy Państwa informować na bieżąco.

__

Capuccinogrupa poszukiwawcza2


2 thoughts on “Maszkienice: Woda w potoku, która zabija…

  1. Ile tu nieprawdziwych historii .Ryby zabezpieczone?Niby jak skoro ich pełno jest pływających do góry brzuchem.Próbki dopiero dziś były pobierane około godziny 13.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.