MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dzień Dziecka z policjantami

Każdego roku policjanci z Brzeska z przyjemnością uczestniczą w piknikach organizowanych z okazji Dnia Dziecka. Również i w tym roku nie zabrakło ich na plenerowych imprezach. Mundurowi przygotowali dla dzieci moc atrakcji a wspólna zabawa była doskonałą okazją do  promowania bezpiecznych zachowań.

Słoneczna pogoda sprawiła, że ten wyjątkowy dla wszystkich dzieci dzień upłynął w radosnej i przyjemnej atmosferze. Mundurowi w ostatni weekend, 1 i 2 czerwca br.  pojawili się na piknikach zorganizowanych na terenie Brzeskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Brzesku oraz przy szkołach w Porębie Spytkowskiej i Dębnie.  Wielkie zainteresowanie i uśmiechy na twarzach dzieci wywołały atrakcje przygotowane przez brzeskich policjantów dla najmłodszych z okazji ich święta. Najmłodsze pociechy mogły z bliska zobaczyć sprzęt i wyposażenie każdego policjanta. Chętnych, żeby przymierzyć elementy umundurowania i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie też nie brakowało. Na pamiątkę wspólnej zabawy każde dziecko otrzymało odcisk linii papilarnych. Największą jednak atrakcją okazały się policyjne motocykle i radiowozy, za kierownicą których ochoczo siadali najmłodsi. Każde dziecko choć przez chwilę mogło poczuć się policjantem. Najmłodsi z entuzjazmem słuchali jak wygląda codzienna służba policjanta, a nieco starsi ochoczo przymierzali alkogogle. Nie zabrakło również maskotki brzeskiej Policji – Inspektora Gryfa, która częstowała dzieci słodkościami.

Dzieci wyśmienicie bawiły się z policjantami Wydziału Prewencji, którzy przygotowali gry edukacyjne oraz konkursy wręczając uczestnikom nagrody sfinansowane przez lokalne samorządy. Wspólna zabawa była też doskonałą okazją do promowania bezpiecznych zachowań, zwłaszcza, że już wkrótce rozpoczynają się wakacje. Dzieci z ciekawością słuchały jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą czy podczas letnich wyjazdów. Uczestnicy pikniku chętnie odwiedzali namiot profilaktyczny, w którym znajdowało się stoisko z materiałami informacyjno-edukacyjnymi.

Wszystkim dzieciom dziękujemy za wspólną zabawę i życzymy, aby uśmiech towarzyszył im nie tylko w dniu ich święta, ale cały rok.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.