Dziecięco-młodzieżowy zespół z par. Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku – Słotwinie nagrał płytę dla św. Jana Pawła II.

W niedzielę, 19 maja 2019 r., w 99 rocznicę urodzin Jana Pawła II, w kościele parafialnym w Brzesku – Słotwinie po Mszy św. o godz. 18.00 odbył się koncert promujący płytę “Jesteś wśród nas. – Nieidealni dla Jana Pawła II”. Płyta została w całości sfinansowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej w ramach realizowanego projektu: „Promocja obszaru Podgórza poprzez wydanie płyty chórku działającego przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Ziemi Słotwińskiej w kościele MB Częstochowskiej w Brzesku Słotwinie”. Parafia była jedną z dwóch parafii partnerskich, w której odbyła się promocja płyty. Trzy z dziesięciu utworów, związanych z życiem wielkiego Polaka, dwudziestoosobowy chórek wykonał w czasie Mszy św. Pozostałe utwory zaprezentowano podczas koncertu, który prowadzili: pani Anna Cabała i pan Tomasz Put. Wykonanie każdej piosenki, poprzedzone było rysem jej powstania. Młodzi artyści z wielkim zaangażowaniem i wrażliwością wykonywali kolejne utwory, a licznie zgromadzeni wierni, przysłuchując się ich śpiewom, niejednokrotnie ocierali łzę. Były momenty, aby wspólnie zaśpiewać fragmenty piosenek, nad czym czuwał jeden z opiekunów muzycznych (aranż instrumentalny), a w tym dniu także dyrygent, pan Jakub Kądziołka. Nie obeszło się również bez podziękowań tym wszystkim dzięki którym ta płyta została wydana oraz bis-u, a po nim wspólnej modlitwy poprowadzonej przez ks. Andrzeja. Karolina Cabała – założycielka chórku, może być dumna z siebie i swoich podopiecznych.

Po zakończeniu koncertu wszyscy obecni, zarówno członkowie chórku “Nieidealni” jak i słuchacze z uśmiechem i w radosnym nastroju wracali do swoich domów z płytą “Jesteś wśród nas” w dłoni. Dzięki ludziom zaangażowanym w projekt, wiele osób może nieodpłatnie otrzymać płytę z piosenkami, które nuciły, nucą i miejmy nadzieję będą nuciły przyszłe pokolenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.