MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Przedszkolaki udowodniły jak doskonale znają przepisy ruchu drogowego

Dzieci od najmłodszych lat przyswajają wiedzę z zakresu ruchu drogowego, zarówno podczas spotkań z policjantami, jak i w trakcie różnych inicjatyw promujących bezpieczeństwo wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Każdego roku podczas „Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło!” przedszkolaki udowadniają jak dobrze znają przepisy ruchu drogowego, jednocześnie doskonale się przy tym bawiąc. W konkurencyjnych zmaganiach maluchom zawsze towarzyszą policjanci z Brzeska.  

Ogromne emocje towarzyszyły przedszkolakom, które wzięły udział w dzisiejszym, 1 kwietnia 2019r. Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na wesoło. Do wspólnej zabawy podczas konkurencyjnych zmagań, jak co roku, zaprosiła Pani Dyrektor Szkoły Podstawowy nr 3 w Brzesku, która wspólnie z policjantami otworzyła turniej. Tradycyjnie uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku podczas specjalnie przygotowanego występu przypomnieli maluchom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, przechodzenia przez przejścia dla pieszych, a także właściwego zachowania na ulicy.

Następnie przedszkolaki musiały wykazać się wiedzą z zakresu znajomości przepisów i znaków drogowych biorąc udział najpierw w układaniu puzzli, a następnie quizie czy łączeniu numerów alarmowych, odpowiednich pojazdów służb i osób ratujących życie i zdrowie z przedstawionymi sytuacjami. Dzieci bezbłędnie odpowiadały na pytania i wzorowo wykonywały zadania, doskonale się przy tym bawiąc. Dodatkowo każda drużyna w swoim przedszkolu wykonała odblask, który przyniosła na turniej i zaprezentowała wszystkim uczestnikom.

Pani Dyrektor, organizatorzy turnieju oraz Komendant Powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz każdej drużynie wręczyli pamiątkowe dyplomy, nagrody i słodkości. Jestem pod ogromnym wrażeniem Waszej wiedzy i znajomości przepisów drogowych. Życzę Wam, abyście zawsze byli bezpieczni na drodze. – powiedział szef brzeskich policjantów do przedszkolaków na zakończenie turnieju.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *