MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Gmina Borzęcin na V Europejskim Kongresie Samorządów

Gmina Borzęcin na V Europejskim Kongresie Samorządów się w dniach 8-9 kwietnia w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Podczas kongresu odbyło się ponad 80 wydarzeń, w tym bloki programowe, raporty, panele, warsztaty, wykłady i prezentacje podzielone na 7 ścieżek tematycznych, a także uroczysta gala. Wydarzenie, w którym na zaproszenie organizatorów wziął udział wójt gminy Borzęcin Janusz Kwaśniak zgromadziło ponad 2000 uczestników – liderów samorządowych oraz elit regionalnych, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, organizacji pozarządowych i mediów z kilkunastu krajów Europy, a także spoza niej. Organizowany od pięciu lat kongres to również najważniejsze spotkanie przedstawicieli władz regionalnych z przedstawicielami administracji publicznej i Unii Europejskiej.
W tegorocznej edycji kongresu wójt gminy Borzęcin, Janusz Kwaśniak odpowiadając na zaproszenie Zygmunta Berdychowskiego, Przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego wziął udział w rozmowie z cyklu „Historie Sukcesu”, która odbyła się w ramach panelu dyskusyjnego pt. „Współpraca i wymiana doświadczeń kluczem do sukcesu? – rola i znaczenie związków i porozumień międzygminnych”. Rozmowę z wójtem gminy Borzęcin przeprowadził Jacek Krzemiński z Polskiej Agencji Prasowej. W panelu wzięli udział: Marek Chadima – Specjalista ds. Prawnych Związku Miast i Gmin Republiki Czeskiej, José Maria Costa – Burmistrz, Rada Gminy Viana do Castelo z Portugalii, Martin Guillermo Ramirez – Sekretarz Generalny Stowarzyszenia Europejskich Regionów Granicznych z Niemiec, Grzegorz Cichy – Przewodniczący Zgromadzenia Związku Międzygminnego do Spraw Gazyfikacji, Rozwoju Terenów Wiejskich i Ochrony Środowiska z siedzibą w Proszowicach oraz moderator dyskusji Emilio D’Alessio – Rzecznik, Coordinamento Agende 21 Locali Italiane z Włoch.

W zaproszeniu do udziału w rozmowie skierowanym do wójta Janusza Kwaśniaka, Zygmunt Berdychowski napisał: „Mając na uwadze misję Kongresu – budowanie korzystnej atmosfery i lepszych warunków współpracy między krajami środkowoeuropejskimi i regionami – do udziału w dyskusjach i obradach Kongresu, zapraszamy osoby, które należą do grona międzynarodowych autorytetów i ekspertów w danych dziedzinach. Z tego też względu zwracam się do Pana Wójta z prośba o udział w rozmowie z cyklu Historie Sukcesu. Wierzę, że ranga Kongresu oraz jego dotychczasowy przebieg zachęcą Pana do przyjęcia naszego zaproszenia.”

– Udział w rozmowie był doskonałą okazją do zaprezentowania uczestnikom panelu walorów, dorobku, i potencjału gminy Borzęcin, jak również jej oferty inwestycyjnej. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem i była okazją do kontynuacji rozmów w kuluarach, wymiany doświadczeń i kontaktów. Uczestnictwo w dyskusji na tak prestiżowym wydarzeniu, jakim jest Europejski Kongres Samorządów jest niewątpliwie doskonałą promocją naszej gminy na arenie międzynarodowej – komentuje wójt Janusz Kwaśniak.

W odbywających się w ramach poszczególnych paneli V Europejskiego Kongresu Samorządów rozmowach z cyklu Historie Sukcesu, oprócz Janusza Kwaśniaka, Wójta Gminy Borzęcin wzięli ponadto udział: Wojciech Bakun – Prezydent Przemyśla, Nicole Battle – Prezydent Australijskiego Stowarzyszenia Centrów Kultury i Domów Sąsiedzkich (Australia), Grzegorz Benedykciński – Burmistrz Grodziska Mazowieckiego, Emil Boc – Premier Rumunii w latach 2008-2012, Prezydent Miasta Kluż – Napoka (Rumunia), Leszek Buller – Dyrektor Centrum Projektów Europejskich, Roman Ciepiela – Prezydent Tarnowa, Jan Ferencak – Burmistrz Miasta Kezmarok (Słowacja), Olgierd Geblewicz – Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Aleksandar Kascelan – Burmistrz Cetinje (Czarnogóra), Marcin Kiwior – Wójt Gminy Skrzyszów, Anita Krohn Traaseth – Dyrektor Zarządzająca Innovation Norway (Norwegia), Przemysław Kurdzieko – Wójt Gminy Lipka, Frank Ross – Burmistrz Miasta Edynburg, Rada Miasta Edynburg (Wielka Brytania), Gordon Seabright – Dyrektor Zarządzający Projekt Eden (Wielka Brytania), Brigid Simmonds – Dyrektor Generalny Stowarzyszenia Brytyjskich Pubów i Piwa (Wielka Brytania), Krzysztof Story – twórca StoryofaLife, Nehoda Viaheslav – I Zastępca Ministra Rozwoju Regionalnego, Budownictwa i Gospodarki Komunalnej Ukrainy, Bogdan Wenta – wieloletni Trener Reprezentacji Polski Piłki Ręcznej, Prezydent Kielc, Arkadiusz Wiśniewski – Prezydent Opola, Martin Zeil – były Minister Gospodarki Landu Bawaria, Partner SLB Kloepper Rechtsanwalte oraz Krzysztof Żuk – Prezydent Lublina.
[rb]

UG/ Kurier Borzęcki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.