Bucze – Akcja sprzątanie miejscowości

W sobotę odbyła się planowana akcja sprzątania Bucza. Mimo, ze zapowiadane były opady zdecydowaliśmy się na ten termin, aby zdążyć przed świętami. Na szczęście aura sprzyjała. Frekwencja przerosła wszelkie oczekiwania – na miejsce przybyło aż 35 osób. 😍
Oprócz druhów OSP  oraz zawodników i sympatyków Olimpia Bucze pojawiły się także matki z dziećmi oraz mieszkańcy Bucza. Tak duża ilość chętnych pozwoliła na podzielenie się na 4 ekipy i równoczesne działania w czterech miejscach. Już po godzinie wiedzieliśmy, że ilość worków jaką mamy przygotowaną będzie za mała, na szczęście szybko udało się zorganizować kolejne. Ilość śmieci w rowach wprawił nas w stan osłupienia – była ich po prostu masa. Bardzo duża część przyrośnięta już trawą od lat.
Butelki, pojemniki, opony czy papierki – to tylko niektóre z przykładów odpadów znajdowanych w rowach. Zawiązane worki zostały od razu zwożone od wszystkich ekip pod remizę. Gdy wszystkie powrócili na miejsce zbiórki każdy nie ukrywał, że nie spodziewał się że będzie tego aż tak wiele. Cieszy fakt, że uczestnicy zgodnie stwierdzili że następnym razem będzie już łatwiej, bo śmieci powinno być mniej, a że kolejna akcja będzie potrzebna jest dla każdego oczywiste.
Akcja trwała 3 godziny, zebrano 130 worków śmieci, z czego około 30 to samo posegregowane szkło. Zbierający przeszli łącznie trasę około 8 km.
Dziękujemy przedstawicielom gminy, za wyposażenie nas w worki i rękawice oraz za dopilnowanie aby BZK odebrało od nas śmieci.
Dziękujemy także, Panu Czesławowi Borowcowi za przywiezienie wody oraz czekolad dla dzieci uczestniczących w akcji.

Dziękujemy wszystkim za udział i apelujemy o to aby uświadamiać wszystkich, że warto pilnować porządku i traktować naszą ziemie jako wspólne dobro o które trzeba dbać. 😍🍀🗑

Do zobaczenia następnym razem 💪😁

__

Organizatorzygrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.