Policjanci podczas działań poszukiwawczych natrafili na ludzkie zwłoki

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie podczas działań poszukiwawczych natrafili na ciało kobiety. W celu zidentyfikowania tożsamości konieczne będą badania DNA.

Policjanci z KPP w Brzesku (początkowo) a potem funkcjonariusze z Sekcji ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Krakowie, od 7 stycznia 2019 r. tj. od chwili otrzymania zawiadomienia o zaginięciu Grażyny Kuliszewskiej z Borzęcina ( http://malopolska.policja.gov.pl/pl/komunikaty/brzesko-zaginela-34-letnia-grazyna-kuliszewska ), prowadzili szeroko zakrojone czynności w tej sprawie.  Działania poszukiwawcze polegały m.in. na sprawdzeniu i weryfikowaniu wszelkich tropów na temat zaginionej, i to zarówno wątków ustalonych przez funkcjonariuszy jak i informacji otrzymywanych od świadków czy postronnych osób.  Przeszukiwano tereny w powiecie brzeskim: lasy, pola, łąki, stawy. W sumie policjanci wraz ze strażakami i osobami zaangażowanymi w te działania spenetrowali blisko 700 ha terenu. O niektórych działaniach poszukiwawczych pisaliśmy tutaj: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/nadal-trwaja-poszukiwania-zaginionej-grazyny-kuliszewskiej

Wczoraj tj. 28 lutego  policjanci sekcji poszukiwawczej KWP w Krakowie z przewodnikiem psa tropiącego z KMP w Krakowie oraz strażakami z PSP w Brzesku penetrowali rejon rzeki Uszwicy. Działania poszukiwawcze prowadzili od wczesnych godzin rannych. Po sprawdzeniu kilku kilometrów koryta rzeki, około godz. 12:40 zauważyli pod wodą ludzkie ciało. Zwłoki zostały wyłowione na brzeg i tam przeprowadzono oględziny pod nadzorem prokuratura. Ciało zostało przewiezione do Zakładu Medycyny Sądowej. Dzisiaj została przeprowadzona sekcja zwłok kobiety. Wyniki badań biegłego otrzyma Prokuratura Okręgowa w Tarnowie. Śledczy nie wykluczają, że to ciało zaginionej w styczniu Grażyny Kuliszewskiej – ale to będą mogły potwierdzić dopiero badania DNA.

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.