MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

DOBRZE CIĘ WIDZIEĆ – O BEZPIECZEŃSTWIE NA DRODZE I W SZKOLE

Zarząd Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Młodzieży „Wzrastanie” w Brzesku był organizatorem akcji „Dobrze Cię widzieć” . W kampanii wzięło udział 40 wychowanków Publicznego Przedszkola nr 9 w Brzesku oraz 50 uczniów ze Szkoły Katolickiej w Brzesku. Uczestnicy projektu wykonali rysunki obrazujące różne sytuacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa na drogach, w szkole i w czasie zabaw, również te, do których może dojść po spożyciu alkoholu czy innych używek.

Uczestnikom kampanii został zaprezentowany film „Bądź jak Jacek, nie bądź jak Wacek” dotyczący bezpieczeństwa w życiu codziennym dzieci i młodzieży. Przedstawiciele policji w Brzesku z Wydziału Prewencji przeprowadzili pogadanki, podczas których dzieci i młodzież zapoznali się z różnymi zachowaniami bezpieczeństwa w codziennym życiu oraz wręczyli materiały edukacyjne. Nauczyciele oraz pracownicy placówek oświatowych uczestniczyli w odrębnym spotkaniu z sierżant Moniką Lis, która przedstawiła niebezpieczeństwa związane z dostępnymi na rynku środkami uzależniającymi.

Realizacja projektu była możliwa dzięki zaangażowaniu prezes stowarzyszenia „Wzrastanie” – Marii Babicz, współpracy przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Brzesku oraz wsparciu burmistrza Brzeska – Tomasza Latochy.

Brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *