MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

BIEG TROPEM WILCZYM W JADOWNIKACH

Rada Sołecka wsi Jadowniki, Stowarzyszanie Nasze Jadowniki oraz Szczep Czarny przy PSP nr 2 w Jadownikach byli po raz czwarty organizatorami  Biegu Tropem Wilczym, którego honorowym patronem jest Prezydent RP Andrzej Duda.

W ubiegłym roku w biegu wzięło udział ponad 200 osób, w tym roku zarejestrowanych zostało 265 uczestników. Na  głównym dystansie dziesięciu kilometrów wystartowało 111 uczestników, a w biegu na 1963 metry pobiegło 154 zawodniczki i zawodnicy. Najmłodszymi uczestnikami biegu byli Zuzanna Gicala oraz Franiu Kosałka – obydwoje z rocznika 2013, a najstarszym uczestnikiem był 79-letni Zygmunt Malewski z Bochni.

Każda z tras była znakomicie przygotowana oraz zabezpieczona przez druhów z OSP Jadowniki oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku. Nad zdrowiem zawodników czuwali ratownicy medyczni – Krzysztof Duda i Grzegorz Ciara. Nagłośnienie zapewniła firma Kołek Light & Sound, a pomiaru czasu dokonała firma Chronotex. W ramach opłaty startowej organizatorzy zapewnili uczestnikom elektroniczny pomiar czasu wraz z materiałem filmowym z momentu wbiegnięcia na metę, koszulkę z grafiką o tematyce Żołnierzy Wyklętych, pamiątkowy medal oraz dyplom uczestnictwa, a także ciepły posiłek oraz napoje na mecie i w trakcie biegu.

Od godziny dziewiątej trwały zapisy i odbieranie pakietów startowych. Punktualnie o godzinie 12-tej na sygnał dany przez wicestarostę Macieja Podobińskiego wystartowali uczestnicy biegu głównego. Dwadzieścia minut później sygnał do startu dla ponad stu pięćdziesięciu biegaczy na dystansie 1963 metrów dała radna Jadwiga Dadej. Na starcie i mecie usytuowanej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jadownikach uczestników Biegu Tropem Wilczym oklaskiwali tłumnie przybyli mieszkańcy Jadownikach oraz rodziny biegaczy. O dobre samopoczucie i jak najlepsze wrażenia uczestników biorących udział w czwartej edycji biegu w Jadownikach zadbali: główny organizator biegu, sołtys Jarosław Sorys wraz z Michałem Krzywdą, prezesem Stowarzyszanie Nasze Jadowniki, harcmistrzem Bartłomiejem Turlejem, komendantem Szczepu Czarnego oraz liczne grono współpracowników na czele z Marią Rojkowicz, Marią Mularz, Agnieszką Dadej, Alicją Sorys, Jadwigą Dadej, Dominkiem Dadejem, Łukaszem Dadejem, Sławomirem Rojkowiczem i Wiesławem Piaseckim.

O godzinie 14-tej burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha wraz z sołtysem, a zarazem radnym Jarosławem Sorysem, radną Jadwigą Dadej i radną powiatową Justyną Wojtowicz –Wodą wręczyli zwycięzcom puchary oraz nagrody rzeczowe.
Pierwsze miejsce w biegu na 10 kilometrów w kategorii pań z czasem 41 minut 31 sekund zdobyła Patrycja Świerczek z Jadownik reprezentująca Klub Biegowy Perła. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Kmieć z Perły, a trzecie Izabela Klecka z Brzeska.
Wśród panów, pierwsze miejsce z czasem 37 minut 38 sekund zajął Piotr Moździerz z Tuchowa , reprezentujący LKS Burzyn. Drugie miejsce wywalczył Waldemar Matyaszek z Jasienia, reprezentujący Klub Biegowy Perła, a trzecie zajął Kamil Skiba z Tarnowa, reprezentant PTG Sokół Świat Pracy Tarnów.

Na dystansie 1963 metrów  zwyciężył Maciej Repetowski z Okocimia , reprezentujący GH Żołnierze Niezłomni, Niepokorni, Wyklęci, drugi był Tomasz Kuder z Jadownik, trzeci Remigiusz Mietła z Brzeska. Jako pierwsza wśród kobiet na tym dystansie była Adrianna Kuder z Jadownik, reprezentująca klub Cze-Mi, druga wśród kobiet była Eryka Brach z Brzeska, reprezentująca MLUKS Tarnów, trzecia była Weronika Matyaszek z Jasienia.

Sponsorami czwartej edycji Biegu Tropem Wilczymw Jadownikach byli: burmistrz Brzeska Tomasz Latocha, MPEC Brzesko, Pro-Fil Aluminium, El-Mont Bogdan Cebula, MARK Brzesko, Rezonas Powiśle, Janusz Gladysz, firma Avangarde Łukasz i Dominik Dadej, Zakład Posadzkarsko-Murarski Janusz Mularz, firma Balustrady-Bramy Marcin Zacher, Elektro-Szyld Wiesław Piasecki.

___

brzesko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.