MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Pomoc seniorce nadeszła w porę

Spacer 85-letniej mieszkanki gminy Czchów w środku nocy, przy minusowych temperaturach, jedynie w koszuli nocnej i pantoflach mógł mieć zupełnie inne zakończenie. Na szczęście losem starszej kobiety zainteresował się przejeżdżający w pobliżu kierowca, który zaalarmował policjantów. Funkcjonariusze okryli seniorkę kurtką i umieścili w radiowozie, a następnie przekazali pod opiekę rodzinie.

W nocy z 18/19 lutego 2019 r. ok. godz. 3.00 policjanci dostali zgłoszenie o starszej kobiecie, która w samej koszuli nocnej i pantoflach spaceruje w miejscowości Jurków. We wskazanym miejscu na policjantów oczekiwał zgłaszający i starsza kobieta. Seniorka miała na sobie jedynie koszulę nocną, więc policjanci natychmiast okryli ją kurtką i użyczyli schronienia przed mrozem w radiowozie. 85-latka była kompletnie zdezorientowana i zagubiona. Nie potrafiła logicznie wyjaśnić, dlaczego w środku nocy wyszła z domu tak lekko odziana i gdzie mieszka. Na szczęście w patrolu, który podejmował tę interwencję, był dzielnicowy tej miejscowości, który skojarzył, że w pobliżu mieszka rodzina kobiety.

Krewni, do których w nocy zapukali policjanci, byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Wyjaśniali, że seniorka na co dzień mieszka sama i nigdy wcześniej do podobnych zdarzeń z jej udziałem nie dochodziło. Zapewnili, że zaopiekują się starszą kobietą, aby na przyszłość zapobiec takim sytuacjom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.