Zajęcia dla uczniów na stoku w ramach programu „Jeżdżę z głową”

W Gminie Dębno ponownie realizowany jest projekt „Jeżdżę z głową” – edycja na 2019 rok, współfinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Otrzymana kwota dofinansowania wyniosła ponad 35 tysięcy złotych. Do udziału zgłosiło się 235 uczniów szkół podstawowych, z 8 placówek oświatowych działających na terenie gminy Dębno.

Zajęcia, w ramach programu, organizowane są w ośrodku narciarskim w Jastrzębi koło Ciężkowic pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej posiadającej uprawnienia PZN lub MENiS oraz przygotowanie pedagogiczne. Przed wejściem na stok uczniom udostępniany będzie niezbędny sprzęt narciarski, tj. narty, buty narciarskie, kijki oraz kask. Uczestnicy spędzą na stoku po 20 godzin, a czas ten pozwoli na zdobycie i podniesienie poziomu umiejętności w jeździe na nartach. Na miejscu uczniowie zostaną podzieleni na grupy maksymalnie 12 osobowe, a każdej grupie zostanie przydzielony instruktor.

Dodatkowo w ramach projektu przewidziano spotkanie dzieci z policją zabezpieczającą stok i prelekcje na temat bezpiecznej jazdy na stokach narciarskich.

– Dzięki programowi Jeżdżę z głową dzieci ze szkół podstawowych mogą korzystać z uroków zimy spędzając czas na stoku i zdobywając nowe umiejętności – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski. – Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, a takie programy pozwalają na zaszczepianie w młodych ludziach pasji do uprawiania sportów.

Projekt „Jeżdżę z głową” realizowany jest w terminie od 14 stycznia do 29 marca.

__

UGgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.