Propozycja na Ferie Zimowe

Muzeum Okręgowe w Tarnowie zaprasza do skorzystania z oferty zajęć dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych.

W ofercie, z której można skorzystać w filii Muzeum w tarnowskim Ratuszu, znalazły się dwa tytuły zajęć: „Wio koniku, wio!” oraz „Szlachcianka i szlachcic w 3D”. Na pierwsze, przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, zapraszamy w dniach 15-17 stycznia. Na drugie, przygotowane dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zapraszamy w dniach 22-24 stycznia. Wszystkie rozpoczynać się będą o godzinie 11.00, koszt to 6 zł za osobę.

Wprowadzeniem do zajęć „Wio koniku, wio!” będzie zapoznanie dzieci z eksponatami w Zbrojowni Sarmackiej. Uczestnicy dowiedzą się, jak ważną rolę w historii Polski odegrały konie, zobaczą wspaniale zdobione siodła paradne, części rzędów końskich oraz omówią z prowadzącym znaczenie przysłów: „Znamy się jak łyse konie”, „Koń by się uśmiał”, „Zrobić kogoś w konia”.  Następnie dzieci wykonają własnego konika i ozdobią jego siodło „drogimi kamieniami”, jak za czasów dawnej Rzeczpospolitej szlacheckiej.

W części wprowadzającej do zajęć „Szlachcianka i szlachcic w 3D” dzieci dowiedzą się, jak wyglądały dawne modne stroje, z czego były wykonywane i jak je przechowywano. Następnie poznają, z jakich elementów składał się szlachecki strój staropolski. W części warsztatowej uczestnicy własnoręcznie wykonają  ozdobną kartkę „Szlachcianka i szlachcic w 3D” w formacie A4. Dzieci zabiorą prace ze sobą, jako pamiątkę.

Zapraszamy do zapisu na zajęcia telefonicznie (14 692 90 00) lub osobiście w Ratuszu.grupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.