MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

PARKING PRZY DWORCU PKP – PODPISANIE UMOWY Z WYKONAWCĄ

Blisko 1,4 miliona złotych kosztować będzie budowa parkingu przy brzeskim dworcu PKP. Prawie milion gmina pozyskała na ten cel z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. W przetargu wzięło udział sześć firm, wygrało go Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Filar z Bochni. Dzisiaj, 15 stycznia burmistrz Brzeska, Tomasz Latocha podpisał umowę z właścicielem firmy. Wykonawca deklaruje, że parking gotowy będzie nie dalej, jak do końca wakacji.

-To ważna dla miasta i mieszkańców inwestycja, coraz więcej ludzi podróżuje pociągami i w tej chwili miejsc postojowych przy dworcu jest za mało. Kierowcy zostawiają swoje auta na chodnikach i na ulicach, co znacznie pogarsza stan bezpieczeństwa – mówi burmistrz Tomasz Latocha.

-Wystartujemy z robotami natychmiast po przekazaniu placu budowy, w umowie jest zapis o tym, że parking ma być gotowy na koniec września, jednak prace zakończą się wcześniej – mówi właściciel firmy Filar, Marek Stochel.

Teren, na którym powstanie parking ma prawie 60 arów, gmina uzyskała go bezpłatnie na podstawie decyzji komunalizacyjnej wojewody małopolskiego.

Docelowo, na parkingu o powierzchni ponad 4,5 tysiąca metrów kwadratowych będzie 158 miejsc postojowych, w tym siedem dla osób niepełnosprawnych i drogi dojazdowe. Nawierzchnia parkingu i drogi dojazdowe wykonane zostaną z asfaltu, będzie on oświetlony, zamontowany tam zostanie monitoring i urządzenie do automatycznego liczenia pojazdów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *