Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Woli Przemykowskiej- Zamłynia zwycięzcą V turnieju piłki halowej

13 stycznia 2019 roku odbył się V turniej piłki halowej Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych „O Puchar Wójta Gminy Szczurowa”. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał wójt gminy- pan Zbigniew Moskal, ciepłymi słowami witając wszystkich piłkarzy, rodziców i kibiców oraz życząc jak najlepszych wyników wszystkim zawodnikom.

Młodzieżowe drużyny do zmagań sportowych przystąpiły w dwóch grupach:
Grupa I                                            Grupa II
MDP Rylowa                                    MDP Wola Przemykowska- Zamłynie
MDP Strzelce Wielkie                      MDP Dołęga
MDP Górka                                      MDP Kwików
MDP Niedzieliska                             MDP Strzelce Małe
                                                       MDP Wrzępia
Stojące na bardzo wysokim poziomie rozgrywki grupowe wyłoniły drużyny, które trafiły do fazy półfinałowej: MDP Strzelce Wielkie, MDP Rylowa, MDP Wola Przemykowska- Zamłynie, MDP Strzelce Małe.

W walce o finał Strzelce Wielkie pokonały Strzelce Małe 2-1, a w drugiej parze w grze o pierwsze miejsce decydowały rzuty karne, gdzie Rylowa uległa Woli Przemykowskiej- Zamłyniu po serii rzutów karnych 2-3.

Kolejny etap zawodów to bardzo emocjonująca gra o czołowe miejsca w turnieju. W spotkaniu o trzecie miejsce MDP Rylowa pokonała MDP Strzelce Małe 4-0. W finale, po zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, MDP Wola Przemykowska- Zamłynie pokonała MDP Strzelce Wielkie 1-0.

Pamiątkowe dyplomy, puchary i nagrody wręczył wójt gminy- pan Zbigniew Moskal. Gratulując i dziękując zawodnikom za udział w rozgrywkach podkreślił, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa aktywność fizyczna. Wójt zaznaczył również, że sport jest dobrem społecznym i dzięki wszystkim swym formom aktywności sprzyja tworzeniu związków społecznych, dobremu samopoczuciu psychicznemu i poprawie sprawności fizycznej.

Słowa podziękowania skierował również do rodziców młodych sportowców, opiekunów i wszystkich kibiców, którzy wspaniale dopingowali zmagania sportowe.

Tegoroczne rozgrywki przyniosły wiele sportowych doznań i nieoczekiwanych rezultatów. Wartym podkreślenia jest udział dziewcząt w zespole MDP Górka oraz sportowy charakter drużyny MDP Kwików, która skradła wszystkie serca kibiców. Należy podkreślić, że średnia wieku zawodników Kwikowa wynosiła 12 lat.

Zarząd Gminny ZOSP RP w Szczurowej składa serdeczne podziękowania Gminie Szczurowa za ufundowanie pucharów i nagród dla zawodników.

___
UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.