Bracia z dziewiętnastoma zarzutami

14 zarzutów kradzieży z włamaniem i 5 zarzutów kradzieży usłyszało dwóch braci, którzy znaleźli sobie sposób na nieuczciwy zarobek. Na swój celownik brali niezamieszkałe domy, garaże i sklep, które pod osłoną nocy okradali. Łupem mieszkańców powiatu tarnowskiego padały najczęściej elektronarzędzia i sprzęt AGD. Szukali też okazji – niezamkniętych garaży, aut i nieogrodzonych posesji, zabierając stamtąd wszystko, co stanowiło jakąś wartość. Nie oszczędzili nawet auto złomu, z którego wynieśli 32 koła aluminiowe.

Działając przez kilka miesięcy na terenie gminy Żabno, Wietrzychowice i Borzęcin, 20 i 21-latek pozbawili pokrzywdzonych mienia o łącznej wartości 18 tysięcy złotych. Na trop rabusiów wpadli policjanci z komendy miejskiej w Tarnowie. Kiedy bracia znaleźli się w ich rękach, przyznali się do wszystkich 19 przestępstw. Zgodzili się też na dobrowolnie poddanie karze.

Dodajmy jeszcze, że w trakcie przeszukania zabudowań należących do nich, mundurowi znaleźli część skradzionych przedmiotów, których złodzieje nie zdążyli sprzedać. Wszystkie one powróciły do właścicieli.Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.