MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

50-LECIE BRZESKIEJ ZIELONKI

Rok szkolny 2018/2019 jest 50. rokiem działalności Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku im. Bohaterów Westerplatte. Mury tej znaczącej dla powiatu brzeskiego placówki opuściło ponad 16 tysięcy absolwentów. Wielu z nich nie ma już wśród nas, wielu znalazło swe miejsce w różnych częściach świata, wykonując wielorakie zawody, prowadząc firmy, pełniąc ważne funkcje w instytucjach państwowych i samorządowych. Wszyscy jednak spędzili swoją młodość tu – na Zielonce.
„Młodym jest się tylko raz, ale pamięta się o tym całe życie”. Aby tę pamięć ożywić i wzmocnić, postanowiliśmy zorganizować obchody Święta Szkoły połączone ze Zjazdem i Balem Absolwenta. Świętujemy zimą, w rocznicę nadania szkole imienia Bohaterów Westerplatte, co miało miejsce 15 stycznia 1972 roku. Wyjątkowo w tym roku uroczystości trwają dwa dni, w pierwszym zaprezentujemy dorobek i historię szkoły obecnym uczniom, w drugim – 2 lutego 2019 roku (sobota) zapraszamy Was – Absolwentów.

Przygotowania do tego wydarzenia i godnego podjęcia gości, prowadzimy już od roku. Powołaliśmy Honorowy i Organizacyjny Komitet Obchodów 50-lecia. Gromadzimy na tę okoliczność gadżety, pamiątki, zdjęcia, przygotowujemy film promujący szkołę i obrazujący jej przemiany oraz rozwój. Powstał nowy hymn szkoły, który wspólnie odśpiewamy podczas uroczystości. Porządkujemy i upiększamy otoczenie szkoły, zmieniamy wnętrze budynku, opracowujemy program uroczystej gali. Powstaje monografia, której promocję przewidujemy podczas uroczystości obchodów 50-lecia szkoły. Prowadzimy dyskusje i debaty na temat nowej nazwy szkoły ze względu na reformę oświaty i likwidację gimnazjów, zbieramy fundusze na nowy sztandar szkoły.

Najważniejsze dla społeczności szkolnej będzie spotkanie się z Wami – Absolwentami. Wierzę, że pozytywnie odpowiecie Państwo na nasze zaproszenie. Wyszliśmy z Zielonki i to zobowiązuje każdego z nas, by o Niej pamiętać i czynić dla Niej wiele dobrego. Niech ten jubileusz będzie naszym wspólnym świętem.

(Jerzy Soska – dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku)

One thought on “50-LECIE BRZESKIEJ ZIELONKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *