Trzy duże inwestycje, wkrótce finał prac

W szpitalu powiatowym w Brzesku trwa wielki remont. Prace budowlane są prowadzone na bloku operacyjnym, w centralnej sterylizatorni, a także w pomieszczeniach, gdzie zaplanowano Dzienny Dom Opieki Medycznej.

– Przepraszamy ze wszystkie niedogodności związane z pracami budowlanymi, poważne prace wyburzeniowe są już za nami. W grudniu większość robót się skończy, zyskamy dużo lepsze warunki i zdecydowanie wyższy standard przyjmowania pacjentów – mówi lek. med. Adam Smołucha, dyrektor Szpitala Powiatowego w Brzesku.

Na wszystkie inwestycje realizowane obecnie szpital otrzymał wsparcie zewnętrzne. Tak jest w przypadku bloku operacyjnego i pododdziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej (dotacja z funduszy unijnych – 5,3 mln zł), które są całkowicie przebudowywane. W tej części szpitala zostały wyburzone wszystkie ścianki, zerwane stare flizy, wymienione będą też drzwi i okna. Inwestycja ma być gotowa w czerwcu przyszłego roku.
Dużo szybciej, bo w ciągu najbliższych tygodni zakończą się prace budowlane w zachodnim skrzydle pierwszego piętra szpitala, gdzie powstaje Dzienny Dom Opieki Medycznej (dotacja z funduszy unijnych na ten cel: 2,8 mln zł)

– Placówka ruszy niebawem, w tej chwili wykonywane są tam prace wykończeniowe. Wkrótce do tych pomieszczeń trafi nowe wyposażenie. Pierwsi pacjenci będą przyjmowani w styczniu lub najpóźniej w lutym 2019 roku – dodaje dyrektor Adam Smołucha.

Także w tym roku przewidziano zakończenie prac w centralnej sterylizatorni (dotacja z budżetu państwa). To bardzo ważna część szpitala. Bez centralnej sterylizatorni szpital nie mógłby funkcjonować , a „stara centralna sterylizacja „ nie mogła być już dłużej użytkowana.

___

Szpital Brzesko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.