Świętowali 50-lecie szkoły

Uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pod wezwaniem św. Prokopa Opata w Jadownikach przez biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża rozpoczęły się uroczystości związane z obchodami jubileuszu szkoły podstawowej nr 2. Po mszy uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście korowodem przeszli do szkoły, gdzie odbyła się uroczysta akademia. Była to okazja do przypomnienia historii placówki i jej osiągnięć, artystycznych prezentacji w wykonaniu uczniów i oficjalnych wystąpień, w czasie których mowa była o wybitnych wychowankach i dorobku szkoły. Dla uczestników uroczystości przygotowano niespodziankę – projekcję filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy” poświęconą patronowi placówki kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu oraz spotkanie z jego producentem – Bogdanem Miszczakiem. 

Na uroczystości związane z jubileuszem szkoły przybyło wielu gości – biskup Andrzej Jeż, burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka, naczelnik wydziału edukacji Józef Cierniak, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy Brzesko, absolwenci szkoły, przedstawiciel małopolskiego kuratorium.

Burmistrz Grzegorz Wawryka wręczył dyrektorowi Tomaszowi Wietesze list gratulacyjny i prezent – wieżę stereo.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Jadownikach powstała w 1968 roku, teraz jest jedną z najnowocześniejszych placówek w gminie.  Posiada bibliotekę z bogatym księgozbiorem, salę gimnastyczną, pracownię komputerową, świetlicę oraz miejsce zabaw utworzone w ramach projektu „Radosna szkoła”. Uczniowie mają możliwość wszechstronnego rozwoju podczas różnorodnych zajęć pozalekcyjnych, wśród których warto wymienić koła plastyczne, regionalne, ortograficzne, matematyczne, sportowe, żywego słowa, taneczne, a także chór. Uczniowie są laureatami i finalistami wielu konkursów przedmiotowych, a wielu z nich otrzymało stypendium burmistrza Brzeska.

Tradycja  placówki stało się organizowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego klas I-III. Konkurs cieszy się zawsze dużym zainteresowaniem. W szkole pamiętają także o tych, którzy potrzebują pomocy, dlatego aktywnie włączają się w akcje charytatywne.

Wzorem dla uczniów i nauczycieli stała się postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który głosił prawdę o konieczności pochylenia się nad człowiekiem potrzebującym. W 2009 roku społeczność szkolna rozpoczęła działania związane z nadaniem placówce imienia, a uwieńczeniem tych działań była uroczystość nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się 22 września 2010 roku.

__

Brzesko.plgrupa poszukiwawcza2


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.