Kontrole trzeźwości na brzeskich drogach

23 października 2018r. brzescy policjanci przeprowadzili działania “Trzeźwość” podczas, których skontrolowano i przebadano na zawartość alkoholu w organizmie około 700 kierujących. Jeden z zatrzymanych do kontroli drogowej kierowców miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili wczoraj działania “Trzeźwość” na drogach powiatu brzeskiego. W ich trakcie ok. godz. 14.30 w Brzesku zatrzymali do kontroli drogowej kierującego oplem. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że siedzący za kierownicą pojazdu 55-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego ma ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się też liczyć z utratą prawa jazdy nawet do 10 lat i wysoką grzywną.

Ostrzegamy – jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, bowiem nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu. Ponadto alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy.

Aby ograniczyć liczbę nietrzeźwych kierujących stwarzających zagrożenie na drodze, policjanci badają trzeźwość przy każdej kontroli drogowej. Od stycznia do końca września bieżącego roku na terenie powiatu brzeskiego funkcjonariusze wyeliminowali z ruchu 257 osób, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu.

__

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.