Kantata niepodległościowa „..tylko prawda i pamięć!” w Porąbce Uszewskiej i Borzęcinie

Już niebawem Orkiestra Młodzieżowa Crushed Sounds BigBand, soliści i recytatorzy pod dyr. Dariusza Swoszowskiego zaprezentują Kantatę niepodległościową “…tylko prawda i pamięć!”. Kantata jako forma wokalno-instrumentalna składa się z 17 zróżnicowanych części, w ramach który zostaną wykonane wybrane wiersze i pieśni patriotyczne z towarzyszeniem specjalnie przygotowanej symfonicznej kompozycji muzycznej. Utwór będzie można usłyszeć 4 listopada o godz. 17.00 kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej, a także 11 listopada o godz. 17.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie.
…wpisując się w 100. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości, zapraszamy Państwa na wyjątkową uroczystość – Kantatę patriotyczną. Śpiewanie to wielka przyjemność, a w takich wyjątkowych chwilach jak ta, to także dowód patriotyzmu.
Oddajmy hołd naszym Wielkim Przodkom. Okażmy się godnymi spadkobiercami spuścizny narodowej. Bądźmy silni, odważni i waleczni, prawdomówni i prawi, lojalni i honorowi. Bądźmy dobrymi, najlepszymi patriotami, bo tylko takich potrzebuje nasza Ojczyzna.

Agnieszka Sowa
Organizatorzy:
Stowarzyszenie Muzykalni
Parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Porąbce Uszewskiej
Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie
Mecenat:
CAN-PACK S.A.
Współfinansowanie:
Urząd Marszałkowski Województwa MałopolskiegoSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *