Województwo przekazało oczyszczacze powietrza dla przedszkoli w gminie Dębno

Początkiem nowego roku szkolnego przedszkola w gminie Dębno otrzymały oczyszczacze powietrza. Urządzenia zostały przekazane nieodpłatnie dzięki podpisanej umowie darowizny między wójtem gminy a marszałkiem województwa małopolskiego.

Oczyszczacze powietrza zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków LIFE Unii Europejskiej.

Sprzęt trafi do wszystkich przedszkoli gminnych a także do przedszkola „Złota Rybka” w Woli Dębińskiej. Obdarowane placówki w najbliższym czasie przeprowadzą wśród swoich podopiecznych akcję edukacyjną dotyczącą zanieczyszczenia i ochrony powietrza oraz o sposobach walki z tym negatywnym zjawiskiem. Dziękuję Marszałkowi Województwa Małopolskiego za przekazanie sprzętu naszym placówkom – mówi wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski.

Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Dzięki tym nowoczesnym urządzeniom najmłodsi mają szansę ustrzec się nie tylko przed smogiem, ale też przed problemami zdrowotnymi, których może być przyczyną, w tym m.in. alergią.

__

UG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.