MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)
Spotkajmy się na Facebooku 30.01.2024 (600 x 200 px)

Spełniło się marzenie o sali sportowej w Okulicach

Spełniło się marzenie o sali sportowej w Okulicach

W Okulicach została oficjalnie otwarta nowoczesna sala gimnastyczna na miarę XXI wieku. Jest to już kolejna duża inwestycja zrealizowana w ostatnich latach przez Wójta Mariusza Paleja na terenie gminy Rzezawa, która będzie służyć całej lokalnej społeczności.

Na rozbudowę szkoły podstawowej w Okulicach o salę sportową mieszkańcy czekali od ponad 25 lat. Po wielu latach oczekiwań, uczniowie oraz cała społeczność szkolna może wreszcie trenować w nowym miejscu ulubione dyscypliny, a także rozwijać swoje sportowe pasje. Do tej pory nie było takiej możliwości, ponieważ zajęcia odbywały się w prowizorycznie urządzonej małej salce, która mieściła się w jednym z pomieszczeń dydaktycznych.

Teraz komfort zajęć z wychowania fizycznego diametralnie się podniósł.
Nowo powstała sala gimnastyczna o powierzchni użytkowej wynoszącej ponad 610 m2 i posiadającą areną sportową o wymiarach 12 × 24 m została przystosowana do gry m.in. w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Oprócz tego wybudowano tam galerię widokową, z której poziomu można oglądać mecze i inne imprezy okolicznościowe. Zaplecze sali sportowej wyposażono natomiast w natryski, szatnie, sanitaria, magazyny sprzętu sportowego i pomieszczenia gospodarcze. Budynek jest ponadto w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada specjalne pochylnie, toalety, a także bezprogowe drzwi.

– Cieszę się niezmiernie, że możemy dzisiaj wspólnie świętować otwarcie tej wspaniałej sali gimnastycznej, która, mam nadzieję będzie długo służyła ku wspólnemu pożytkowi.   Jest to nasz wspólny sukces. Jest dla mnie ogromną przyjemnością i zaszczytem móc dzisiaj się z Państwem spotkać, by po raz kolejny zamiast słów, przemówiły czyny. Liczby, zamiast okrągłych frazesów.                            To również niemała zasługa czcigodnych gości, którzy wspierali zarówno finansowo jak i organizacyjnie tę inwestycję.
Otwieramy dzisiaj kolejną inwestycję, na którą cała gmina czekała ponad dwadzieścia pięć lat. Sala gimnastyczna, której oddanie do użytku dzisiaj świętujemy to obiekt na miarę XXI wieku. Od dziś stanie się wspaniałą wizytówką naszej gminy na długie lata. Zaspokoi oczekiwania i potrzeby nie tylko młodzieży. To powód do wielkiej radości. Sala gimnastyczna – to miejsce, w którym wreszcie nasze dzieciaki i młodzież będą miały gdzie zagrać w siatkówkę, koszykówkę czy piłkę ręczną. Salę dla tych, którzy są w pełni sprawni, ale też dla tych, których los obarczył niepełnosprawnością. Dla osób niepełnosprawnych zamontowaliśmy specjalne pochylnie prowadzące do budynku i bezprogowe drzwi. Bo dla gminy ważny jest każdy człowiek. 
         Sala gimnastyczna jest jedną z pięciu dużych inwestycji w naszej gminie, za co dostaliśmy wyróżnienie w prestiżowym konkursie “Modernizacja roku”. Zainwestowaliśmy ponad 7 i pół miliona złotych w inwestycje sportowe. Ale nie o sam sport tu chodzi. Celem naszych działań jest stworzenie bezpiecznej i przyjaznej przestrzeni, w której ludzie mogą się spotykać  i budować wspólnoty. Jednoczyć się i chcieć działać razem. 
Nasza gmina ma wielu mieszkańców. Różnimy się poglądami, stylem życia, wartościami. Ale mimo tych różnic potrafimy – co niejednokrotnie udowodniliśmy i zamierzamy udowadniać dalej – działać razem. Bo taki jest cel. Stawiać na to, co jednoczy ludzi i pozytywnie motywuje. Sport bezsprzecznie jest takim działaniem. Szczególną troską obdarzamy młodzież, która we współczesnych czasach wystawiana jest na różne, nie zawsze pozytywne, pokusy. Sport jest kapitalną alternatywą dla choćby ciągłego ślęczenia przed komputerem. 
Oprócz sali gimnastycznej, zainwestowaliśmy w tzw. “Szkolną Strefę Sportu” przy szkole w Borku. Kolejny kompleks sportowy powstał w Rzezawie. Mamy boisko wielofunkcyjne, a niedługo oddamy boisko trawiaste. Kolejna sala gimnastyczna powstaje w Jodłówce. Sport ma łączyć i ściągać do siebie ludzi, by spędzali czas na czymś, co ich rozwija i umacnia. 
   Przy tej okazji pragnę jako wójt podkreślić, że moim celem zawsze jest i będzie budowanie dobrego wśród ludzi. Wymieniłem tylko kilka inwestycji. Jest ich dużo więcej. Ośrodek rehabilitacji. Nowe drogi. Kanalizacja. Działamy i to działamy skutecznie. Mam świadomość, że może wśród niektórych z Państwa, czasem pojawia się pytanie, czy nie lepiej byłoby przeznaczyć finanse na inne inwestycje. Jest tyle potrzeb. Podkreślam: każdy wybór jest z konieczności odrzuceniem innych opcji. 
Widzę, jakie mamy potrzeby i ustawiam je po kolei według ważności. Proszę Państwa w tej kwestii o zrozumienie i przychylność. Działamy już wiele lat.
 Jeśli będę miał możliwość i zaufanie ze strony Państwa, kolejne duże inwestycje zagoszczą w naszej Gminie. Kolejne ulepszenia. Kolejna przestrzeń na pozytywność i bycie razem. 
Dzisiaj jestem ogromnie dumny, że mogę w imieniu całej gminy uroczyście otworzyć kolejną inwestycję, która potwierdza skuteczność naszych działań. Słowa są ważne, ale jeszcze ważniejsze jest, by znalazły pokrycie w rzeczywistych działaniach. Stoimy tu i patrzymy na kolejny dowód tego, że działamy i to działamy skutecznie. Jestem głęboko przekonany, że dzięki budowie obiektów tego typu, możemy świadome kształtować aktywne prospołeczne postawy, szczególnie młodego pokolenia. Dzięki większej dostępności terenów rekreacyjnych tworzymy szansę na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, na ich rozwój nie tylko umysłowy i fizyczny, ale także emocjonalny i społeczny. 
Ruch to zdrowie, dlatego też żywię głęboką nadzieję że sala gimnastyczna stanie się ważnym centrum sportowym i społecznym w Okulicach.  
Pragnę z tego miejsca bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy służyli pomocą, dobrą radą, wsparciem finansowym, doradztwem w trakcie realizacji tej inwestycji.
Serdecznie dziękuję Panu Jarosławowi Gowinowi Wicepremierowi  Rzeczypospolitej Polskiej za uświetnienie swą obecnością dzisiejszej uroczystości. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękuję.
Słowa podziękowania kieruję do Radnego wsi Okulice i Dębina Pana Mariusz Kurnika.
Podziękowania kieruję do sołtysa wsi Okulice Pana Włodzimierza Polowca. Dziękuję Czcigodnemu Księdzu Proboszczowi za słowa modlitwy i poświęcenie naszego obiektu.
Bardzo serdecznie dziękuję naszej Orkiestrze Dętej z Okulic za obecność i oprawę uroczystości.
W imieniu własnym i całego samorządu, serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w organizację dzisiejszej uroczystości. Szczególnie dziękuję Panu Dyrektorowi Szkoły i członkom Komitetu Organizacyjnego oraz uczniom i nauczycielom szkoły.
Chciałbym przy tej okazji podkreślić, że jako Wójt Gminy wraz z całym samorządem staramy się tworzyć mieszkańcom, jak najlepsze warunki do uprawiania sportu. Jestem przekonany, że ten obiekt będzie areną wielu sportowych zmagań, że sala gimnastyczna będzie spełniała założone funkcje i zaspokoi oczekiwania mieszkańców i gości korzystających z niej w przyszłości, gdyż będzie miała charakter ogólnodostępny. Życzę sobie i nam wszystkim, by przyczyniła się do rozwoju kultury fizycznej i sportowej i była terenem nie tylko sportowej rywalizacji, ale także miejscem spotkań i nawiązywania nowych przyjaźni i kontaktów w duchu sportowym. Może dzięki tej inwestycji zostanie odkryty talent sportowy na miarę naszych wspaniałych olimpijczyków.                       
Tego sobie, wszystkim zgromadzonym gościom, a przede wszystkim wam, drogie dzieci i młodzieży życzę – mówił podczas otwarcia nowego obiektu sportowego Wójt Gminy Rzezawa Mariusz Palej.

W uroczystym otwarciu sali gimnastycznej w Okulicach wzięło udział wiele znakomitych gości. Wśród nich był Wicepremier Rzeczypospolitej Polskiej Jarosław Gowin. Podczas swojego wystąpienia podkreślał on, że budowa infrastruktury sportowej jest niezwykle ważna i potrzeba, ponieważ w znaczący sposób wpływa ona na rozwój lokalnych społeczności. – Składam Panu Wójtowi Mariuszowi Palejowi serdeczne podziękowania i gratulacje za to, że przede wszystkim z jego inicjatywy, powstała ta sala sportowa – mówił Jarosław Gowin, który był jedną z osób, która wzięła udział w uroczystym przecięciu wstęgi symbolizującej oficjalne otwarcie hali sportowej przy szkole w Okulicach.

Oprócz Wicepremiera RP w uroczystościach udział wzięli przedstawiciele tamtejszej szkoły podstawowej, Radni Gminy Rzezawa, sekretarz Gminy Rzezawa, kierownicy referatów, sołtysi Gminy Rzezawa, przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bochni, Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Rzezawa, Rady Rodziców oraz bardzo licznie zgromadzeni mieszkańcy.

Po oficjalnej części uroczystości swoje umiejętności sportowe i taneczne zaprezentowali uczniowie, którzy przygotowali z tej okazji ciekawy i niezwykle bogaty program artystyczny.

Sala gimnastyczna w Okulicach, której budowa kosztowała niespełna 1,3 mln zł, jest jedną z pięciu dużych inwestycji zrealizowanych na terenie gminy Rzezawa, która otrzymała wyróżnienie w prestiżowym konkursie „Modernizacja Roku”. Wśród innych ważnych inwestycji sportowych, które otrzymały ten prestiżowy tytuł, jest również Szkolna Strefa Sportu w Borku, kompleks sportowy w Rzezawie oraz sala gimnastyczna w Jodłówce. Na inwestycje te Wójt Mariusz Palej przeznaczył łącznie już ponad 7,5 mln zł. W jego planach są już kolejne inwestycje sportowe.

 

__

rzezawa.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.