Narkotyki, dopalacze jako współczesne zagrożenia wśród młodzieży – konferencja z udziałem brzeskich policjantów

W Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku odbyła się konferencja z udziałem dyrektorów szkół i placówek oświatowych z powiatu brzeskiego. Nie zabrakło na niej również policjantów z brzeskiej jednostki, którzy podczas spotkania przekazali kompendium wiedzy na temat narkotyków i dopalaczy oraz zakres współpracy dyrektorów szkół z Policją w tym temacie.

Wczorajsze spotkanie /26 września 2018r./ w Powiatowym Centrum Edukacji w Brzesku było doskonałą okazją, aby przedstawić dyrektorom szkół z powiatu brzeskiego problematykę narkotyków i dopalaczy, skali zjawiska, a przede wszystkim zmian legislacyjnych, do których doszło w ostatnim czasie w tej materii. Policjanci podczas swojego wystąpienia omówili najczęstsze powody sięgania przez młodzież po środki psychoaktywne, zasygnalizowali, jakie objawy czy sposób zachowania powinien wzbudzić podejrzenia. Wskazali też jak należy się zachować i co zrobić, jeśli na podstawie obserwacji zrodzi się podejrzenie, że dziecko zażywa narkotyki czy dopalacze. Mundurowi przekazali numery telefonów pod, którymi osoby potrzebujące wsparcia mogą uzyskać pomoc. Policjanci zwrócili też szczególną uwagę na nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Od 21 sierpnia br. osoby handlujące “dopalaczami” traktowane są tak samo jak osoby sprzedające narkotyki. Za posiadanie ich znacznych ilości grozi do trzech lat więzienia, a za handel nimi nawet do 12 lat.

Masz wątpliwości czy dziecko zażywa dopalacze? Chcesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości leczenia? Wiesz wszystko o negatywnych skutkach tych niebezpiecznych substancji? Masz informacje o miejscach, w których handluje się zakazanymi środkami? Jesteś uzależniony? Poniżej publikujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy.

__

KPPSlider


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *