Kręci mnie bezpieczeństwo na strzelnicy w Bochni

W piątek 14 września na strzelnicy w Bochni, funkcjonariusze Wydziału Prewencji  Komendy Powiatowej Policji w Bochni wraz z  Zarządem Powiatowym Ligi Obrony Kraju i Kołem Strzeleckim GROT LOK Bochnia zorganizowali akcję informacyjno – edukacyjną dla uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

W akcji wzięło udział 85 uczniów z powiatów wielickiego, tarnowskiego i bocheńskiego. W trakcie spotkania odbył się m.in. pokaz przeprowadzony przez Straż Pożarną, odbyły się zajęcia z udzielania pierwszej pomocy, ogólne zajęcia z profilaktyki i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Atrakcją był również przyjazd na miejsce psa służbowego patrolowo-tropiącego.

Każdy z uczniów miał możliwość wypróbowania, jak działają narkogogle. Jest to urządzenie, które po założeniu pozwala na sprawdzenie jak czuje się osoba, która spożywała wcześniej alkohol lub narkotyki (m.in.  powoduje zaburzenia równowagi).

Ponadto odbył się pokaz broni, a każdy chętny uczestnik mógł wziąć udział w strzelaniu z instruktorem.

Na koniec funkcjonariusze zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi policji,  opowiadając o swojej codziennej służbie. Odpowiadali na pytania o wymagania stawiane przed kandydatami, którzy chcą wstąpić w szeregi policji. Wskazywali gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda rekrutacja i proces postępowania  kwalifikacyjnego.

 

 

__

KPP Bochnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.