Wesołych Świąt
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px) (1)
Projekt bez nazwy (3)
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ (600×200 px)

Dzięki zaalarmowaniu policji przez mieszkańca zatrzymano nietrzeźwego kierowcę

Policjanci z Posterunku Policji w Szczurowej zatrzymali 70-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy kierował samochodem. Sprawca został ujęty dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Szczurowej  zaniepokojonego stylem jazdy seniora.

Nie po raz pierwszy do brzeskich policjantów docierają sygnały o nietrzeźwych kierowcach. Reakcje i zgłoszenia mieszkańców są dowodem na to, że dla nich również bezpieczeństwo w okolicy jest ważne i nie akceptują zachowań nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają za kierownicę po pijanemu.

Wczoraj, 19 września 2018r. około godziny 13.45 oficer dyżurny brzeskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca Szczurowej o ujęciu nietrzeźwego kierowcy peugeota. Policjantom ze Szczurowej już na miejscu zrelacjonował, że będąc pod sklepem zauważył odjeżdżającego z parkingu kierowcę peugeota, który najpierw najechał na stojące w pobliżu worki z odpadami, a następnie nieporadnie i „zygzakiem” wyjechał na drogę. Jego styl jazdy od razu wydał się zgłaszającemu podejrzany i nasunął wątpliwości, czy kierowca tego pojazdu jest trzeźwy. Bez wahania zatrzymał pojazd i wyczuwając od kierowcy peugeota woń alkoholu natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki uniemożliwiając mu tym samym dalszą jazdę. O całej sytuacji poinformował policjantów, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości stwierdzając u 70-latka ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. 70-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Mieszkańcowi Szczurowej za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Może właśnie dzięki jego reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Przypominamy:

Kierowca, który prowadzi pojazd w stanie nietrzeźwości, naraża się na odpowiedzialność karną nawet do dwóch lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, zgodnie z kodeksem karnym, Sąd orzeka wobec takiej osoby zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata, a także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Kary drastycznie wzrastają w przypadku ponownego popełnienia takiego samego przestępstwa, np. świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym wzrasta dwukrotnie, do 10 tysięcy zł. Z kolei złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów stanowi odrębne przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

_

KPP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *