Spotkanie z historykiem Lucjanem Kołodziejskim

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Brzesku serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Lucjanem Kołodziejskim – historykiem, pasjonatem z Borzęcina.  Spotkanie promujące jego najnowszą książkę:  Borzęcin i okolice w czasie Wielkiej Wojny: 1914-1918 odbędzie się 12 września br. o godz. 18.00 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Brzesku.

Lucjan Kołodziejski (ur. 1963 r.) – absolwent historii krakowskiej WSP, nauczyciel w Zespole Szkół w Borzęcinie Górnym. Pasjonat historii regionalnej, publikujący na łamach regionalnych czasopism: Rocznik Tarnowski, Radło i Kurier Borzęcki. Aktywnie promujący wiedzę o lokalnej historii wśród mieszkańców nie tylko gminy Borzęcin,  ale i całego powiatu brzeskiego. Znany kolekcjoner archiwalnych zdjęć i pamiątek sprzed lat. Autor książek: 80 lat Parafii Borzęcin Dolny 1936-2016 oraz Te Deum Laudamus : 80 lat parafii NMP Królowej Polski w Borzęcinie Dolnym.

W 2018 roku opublikował książkę: Borzęcin i okolice w czasie Wielkiej Wojny: 1914-1918, w której zaprezentował sylwetki uczestników I wojny światowej, którzy pochodzili z terenu obecnej gminy Borzęcin. Autor przygotował szczegółowe listy poległych i rannych żołnierzy pochodzących z tych terenów, walczących na frontach I wojny. Zbierając materiał do publikacji nie poprzestał na źródłach archiwalnych, opracowaniach i artykułach naukowych, ale wykorzystał również wspomnienia mieszkańców oraz doniesienia prasowe z wojennego okresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.